Litomysl Moderní historické město

Kam dnes?


pátek 18. září 2020

Kino Sokol, 19:30

Mulan

Aktuality z města

Stále jsou vstupenky na Smetanovu Litomyšl

Minulý rok Smetanova Litomyšl hlásala: „Vstupenky máme, Vlasto.“ A letos hlásí také, vstupenky jsou stále k dispozici na řadu zajímavých koncertů, které byste si neměli nechat ujít. Stačí se podívat na www.smetanovalitomysl.cz a pod odkazem VSTUPENKY si můžete začít vybírat a nakupovat.

01. 07. 2020


Plán B - návrat moderního umění do ulic

Od 2. července do 2. září se můžete v litomyšlských ulicích, na náměstích a dalších veřejných prostranstvích seznámit s výtvory předních českých autorů a autorek moderního umění. Výstava Smetanovy výtvarné Litomyšle s názvem Plán B a podtitulem Naděje v Litomyšli má za cíl zaujmout či pobavit.

01. 07. 2020


Město chce koupit vilu Klára

Zastupitelé v červnu schválili odkup zchátralé vily Klára od Pardubického kraje za odhadní cenu 5 milionů Kč. Pro bylo 17 a tři přítomní se zdrželi. Vilu chce město v budoucnu nabídnout k prodeji a mít tak kontrolu nad tím, co s touto historickou budovou a pozemkem bude.

02. 07. 2020


Upozornění na uzavírku silnice v Nedošíně

Od 6. července do 31. srpna letošního roku bude kvůli pokládce vysokonapěťových kabelů omezen vjezd do Nedošína ve směru od čerpací stanice MOL. Uzavírka se bude týkat úseku od odbočky k výrobnímu závodu společnosti Saint-Gobain Adfors až po vjezd na městkou čistírnu odpadních vod.

26. 06. 2020


Kdo letos obdrží ceny města?

I letos na podzim se uskuteční předávání cen města osobnostem, které se různým způsobem zasloužily o rozvoj města i mezilidských vztahů. Rada města v červnu rozhodla o tom, že Cenu purkmistra Laška obdrží Yoshinobu Kubota za rozvoj česko-japonského partnerství.

02. 07. 2020


Opravy škol a školek přes léto

Děti už jsou po krátkém návratu do tříd opět doma a přes letní prázdniny si s nimi vymění místo řemeslníci. I na toto léto jsou naplánované opravy a rekonstrukce litomyšlských škol a školek v částce téměř sedm milionů korun. Zámecká mateřská škola sice přišla o Panský dům, ale stále tam budou fungovat dvě oddělení.

02. 07. 2020


Váchalova ulice je večer jen pro pěší

Váchalova ulice je jedním z ikonických míst Litomyšle. Krátká ulička vedoucí ze Smetanova náměstí směrem k muzeu umí sgrafity kolemjdoucí vtáhnout do děje Váchalova románu, pobavit i poučit. Zejména turisté se tam rádi fotí, ale rádi ji mají i místní obyvatelé.

02. 07. 2020


Úřední hodiny o prázdninách

Upozorňujeme občany, že na Městském úřadu Litomyšl budou během léta v červenci a srpnu zkráceny úřední hodiny v pondělí a ve středu do 16.00 hod. V ostatních dnech zůstávají hodiny stejné do 14.00 hod. Mimo úřední dny mohou být úředníci kvůli plnění pracovních povinností mimo své kanceláře.

02. 07. 2020


Výstava o spolupráci ČR a Izraele

Do 20. července se můžete seznámit s unikátní výstavou Záhadné pouto, která mapuje společnou historii a vztahy České republiky a Izraele. Díky spolupráci izraelské ambasády, Židovské obce a vedení města se Litomyšl stala druhým místem v ČR po Pražském hradu, kde je výstava k vidění.

02. 07. 2020


I přes léto můžete žádat o dotace

Připomínáme, že od 1. června letošního roku mohou občané žádat o dotaci na domácí kompostéry. Město v případě schválení dotace a dodržení všech podmínek přispěje na nákup kompostéru dle vlastního výběru o minimálním objemu 390 litrů částkou tisíc korun.

02. 07. 2020


Provoz školek přes léto

Upozorňujeme rodiče, že přes léto bude platit změna v provozních dobách litomyšlských školek. I. mateřská škola (Zámecká) bude mít uzavřeno úplně, II. mateřská škola („Vertexová“, od září MŠ Sedmikráska) bude mít zavřeno od 20. července do 23. srpna.

02. 07. 2020


Hledáme EkoLitomyšlany, znáte nějaké?

EkoLitomyšlan je každý občan Litomyšle, který dělá něco přínosného pro životní prostředí. My však letos hledáme EkoLitomyšlany, kteří nezištně pečují o městskou zeleň, starají se nebo uklízí veřejné plochy v Litomyšli. Například dbají na udržování pořádku na sběrných místech.

02. 07. 2020


Jak je to s výstavbou dálnice D35?

Jak se pokročilo s výstavbou dálnice? Kdy by mohla být hotová? Jaká je nyní situace? V současné době se řeší nutná administrativa. V úterý 23. června proběhlo veřejné projednání žádosti o vydání územního rozhodnutí na výstavbu dálnice D35 Litomyšl - Janov, I. etapa v úseku kolem Kornic.

02. 07. 2020


Nadační fond opět pomáhá. I díky vám a vaší štědrosti

Rodiče dětí z celého Litomyšlska budou moci své potomky nechat moderně a bezbolestně otestovat na zažívací problémy ze slin. Nadační fond místní alergologii přispěje na pořízení PEP testů ve výši 55 tisíc Kč. A to není jediná pozitivní zpráva z červnového zasedání správní rady.

02. 07. 2020


Slavnost na Růžovém paloučku 2020

Tradiční slavnost na Růžovém paloučku u Litomyšle proběhne v neděli 5. července od 14.00. Spolek přátel Růžového paloučku srdečně zve na akci, kde se svými projevy vystoupí JUDr. Martin Netolický, Ph.D., hejtman Pardubického kraje a člen Rady Asociace krajů ČR.

02. 07. 2020© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty