Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Kam dnes?


sobota 25. ledna 2020

Aktuality z města

Nečekaně vysoká účast komentovaných prohlídek

V sobotu 23. února se Informační centrum Litomyšl přidalo k Mezinárodnímu dni průvodců. Akce přilákala rekordní počet zájemců. Známé i utajené krásy Litomyšle si přišlo prohlédnout celkem 101 osob. Organizátoři připravili dopolední i odpolední prohlídku.

6. 3. 2019


Kvůli opravě bude dočasně uzavřeno Portmoneum

Výstava Cestopisák Josefa Váchala od 23. března do 16. června bude poslední příležitostí navštívit Portmoneum – Museum Josefa Váchala v letošním roce. Tato pobočka Regionálního muzea v Litomyšli bude následně po zbytek sezóny uzavřena kvůli významné rekonstrukci za téměř 10 milionů korun.

4. 3. 2019


Konec zákazu návštěv v krajských nemocnicích

Vzhledem k poklesu výskytu akutních respiračních infekcí a chřipkových onemocnění v Pardubickém kraji rozhodl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje o ukončení zákazu návštěv hospitalizovaných pacientů. Počínaje 4. březnem 2019 jsou opět povoleny návštěvy na všech pracovištích NPK.

4. 3. 2019


Smetanova Litomyšl letos nabídne 41 pořadů

Při příležitosti konání společného novoročního koncertu České spořitelny, České filharmonie a Smetanovy Litomyšle byl 30. ledna 2019 v pražském Rudolfinu představen program 61. ročníku Národního festivalu Smetanova Litomyšl 2019. Na co se letos můžeme těšit?

4. 2. 2019


Zimní prohlídky Litomyšle s průvodcem

Informační centrum Litomyšl se po dohodě s Asociací průvodců ČR již podruhé připojí k Mezinárodnímu dni průvodců. V sobotu 23. února 2019 uspořádá infocentrum komentované prohlídky historickým jádrem města zdarma. Skupiny zájemců provede zkušená průvodkyně.

19. 2. 2019


Nemocnice má pevné místo na mapě zdravotnictví

Třetí hejtmanskou zastávkou při návštěvě Litomyšle byla 15. února místní nemocnice, která je nedílnou součástí Nemocnice Pardubického kraje a.s. S vedením řešil hejtman rozvojové plány včetně dokončení rekonstrukce interního oddělení, vybudování parkování či významnou investici do monobloku nemocnice.

19. 2. 2019


Kraj a město spolupracují při výstavbě parkoviště

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil v pátek 15. února v rámci výjezdů po regionu Litomyšl, kde nejprve jednal se starostou města Danielem Brýdlem a následně členy městské rady. Mezi témata patřilo především zdravotnictví, oblast dopravy se zaměřením na D35 či služby pro seniory.

19. 2. 2019


Gymnázium se pyšní moderními učebnami biologie

Hejtman Martin Netolický v pátek 15. února společně s představiteli města a kraje otevřel nové učebny přírodovědných předmětů za přibližně 14 milionů korun v Gymnáziu Aloise Jiráska. Další plánovanou investicí jsou úsporná opatření a rekonstrukce budovy, která je nemovitou kulturní památkou.

18. 2. 2019


Chcete se stát ředitelem/ředitelkou knihovny?

Až do konce března se mohou uchazeči hlásit do výběrového řízení na obsazení funkce ředitele/ředitelky Městské knihovny Litomyšl. Pokud máte rádi knihy a splňujete vypsaná kritéria, tak čtěte dále. V textu níže se dozvíte všechny podrobnosti k nabídce zaměstnání.

21. 1. 2019


Zapojte se do #Nepetuj

Není vám lhostejné životní prostředí a narůstající náklady za svoz odpadů? Litomyšl se stala partnerem ekologické kampaně #Nepetuj a společně se můžeme pokusit o změnu. Hlavní myšlenkou kampaně je snížit produkci jednorázových PET lahví a zároveň jít ostatním lidem příkladem.

13. 2. 2019


Jízdní řády autobusových linek

V příloze zveřejňujeme jízdní řády autobusových linek pro letošní rok. Platné jsou od 3. 3. 2019 do 14. 12. 2019. Jízdní řády byly zpracovány v rámci technologických možností dle připomínek měst a obcí. Změny, které nebyly zapracovány, nebylo možné k 3. 3. 2019 provést, avšak nadále je krajští úředníci evidují.

12. 2. 2019


Smetanův dům přijme zaměstnance

Smetanův dům hledá zaměstnance na pozici tajemník uměleckého provozu. Přihlášky do výběrového řízení včetně životopisu můžete posílat do 20. února na mail krejci@smetanuvdum.cz. Požadavky na tuto pracovní pozici najdete níže.

11. 2. 2019


Upozornění na změnu volebních místností

Ve dnech 24. až 25. května 2019 se uskuteční volby do Evropského parlamentu. Litomyšlany při nich čekají celkem tři významné změny ve spádových oblastech a umístění volebních místností. Občany na novinky upozorňujeme v předstihu a budou platit i v případě dalších voleb.

6. 2. 2019


Po roce se vrací festival Nakopněte svoji školu

Na Zámecké návrší v Litomyšli přijede více než 150 učitelů a ředitelů škol z celé České republiky. Čekají je tři dny plné přednášek, workshopů a doprovodného programu. Konference zaměřená na vzdělávání má za cíl především inspirovat a motivovat – pozitivně nakopnout.

4. 1. 2019


Pozvánka na únorové jednání zastupitelstva

Zveme občany na jednání zastupitelstva města, které se uskuteční ve čtvrtek 21. února od 16 hodin v zámeckém pivovaru. Na programu budou následující body: majetkoprávní záležitosti, změny rozpočtu města, přijetí obecně závazných vyhlášek o nočním klidu a stanovení školských obvodů.

6. 2. 2019© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty