Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Kam dnes?


středa 3. června 2020

Aktuality z města

Školy a veřejnost mohou využívat dopravní hřiště

Od začátku nového školního roku mohou školy a školky z celého Litomyšlska zdarma využívat nové dopravní hřiště na Wembley, kde se děti mohou hravou formou učit, jak se mají chovat na silnicích. Pro organizovanou výuku je možné zapůjčit kola a koloběžky.

05. 09. 2019


Pozvánka na jednání zastupitelstva

Zveme veřejnost na jednání zastupitelstva, které se uskuteční ve čtvrtek 12. září od 16.00 hodin v Klenutém sále zámeckého pivovaru. Na programu jednání budou následující body: majetkoprávní záležitosti, změny v rozpočtu města, vyhláška o stanovení výše koeficientu pro výpočet daně z nemovitých věcí.

03. 09. 2019


Současnost a perspektiva sociální péče

Ve dnech 4. až 6. září se na zámeckém návrší uskuteční již 13. ročník konference Současnost a perspektiva sociální péče ve společnosti 21. století. Do Litomyšle na zavítají stovky účastníků a zúčastní se jí významní odborníci - například psycholog Jeroným Klimeš, psychoterapeutka Leona Hozová,

01. 09. 2019


Bezpečnostní desatero - chraňte domov i sebe

Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR ve spolupráci s Ministerstvem vnitra ČR připravilo pro občany informační leták, který má zvýšit povědomí veřejnosti o rizicích požárů v domácnostech a možné prevenci. Propagační materiály jsou v příloze této aktuality.

26. 08. 2019


Město plánuje výstavbu bydlení a hledá investory

Nedostatek bydlení je jedním z největších problémů Litomyšle. Vedení města se snaží nepříznivou situaci řešit a plánuje pro příští dva roky zainvestování 50 parcel. Zároveň nabízí developerům tři lokality ke koupi a výstavbě, kde by do několika let mohly vzniknout další desítky domů a bytů.

31. 07. 2019


Litomyšl je 10. nejlepším místem pro život

Litomyšl je podle projektu Obce v datech 10. nejlepším místem pro život v ČR a nejlépe umístěným městem v Pardubickém kraji! Oproti minulému roku jsme si polepšili o dvě místa. Souhlasíte s průzkumem? Co se Vám na životě v Litomyšli líbí? A co byste chtěli změnit? Dejte nám to vědět.

13. 08. 2019


Probíhající rekonstrukce městského majetku

Ani tropické teploty nepřerušily práce na rozpracovaných projektech, které mají být brzy dokončené. Co má být v příštích měsících hotové? Například opravy mateřských školek a rozšíření jejich kapacit, vybudování přístavby II. ZŠ, nový chodník na Lánech a zázemí na hřbitově.

07. 08. 2019


Zákaz pro kamiony na Pohodlí

Občané Pohodlí si v posledních měsících oprávněně stěžovali vedení města na řidiče nákladních vozidel, kteří se kvůli navigaci se svými velkými auty často zmatečně proplétali tamní úzkou silnicí a ohrožovali chodce i okolní domy.

07. 08. 2019


Dobrá zpráva pro obyvatele, v Litomyšli bude Lidl

Do města míří další obchodní řetězec. U výjezdu z Litomyšle na Vysoké Mýto bude v areálu Perštýn už za pár let stát nový obchodní dům. Tím bude Lidl, který rozšíří nabídku služeb pro občany. V místě vznikne po dohodě se zástupci města pouze supermarket, ne klasické obchodní centrum.

07. 08. 2019


Dostaňme Litomyšl na Wikipedii!

Několik tvůrců a fotografů největší internetové encyklopedie Wikipedie se během 23. až 25. srpna sejde v Litomyšli, aby zde intenzivně pracovali na článcích o historii i současnosti města, jeho památkách, osobnostech, ale i zajímavostech z okolí. Litomyšl byla totiž pro letošní rok zvolena tzv. WikiMěstem.

07. 08. 2019


Ceny města budou opět v dobrých rukách

I letos na podzim se zaslouženého ocenění dočkají vybrané osobnosti, které radě města doporučila litomyšlská veřejnost. Na slavnostním večeru převezme Cenu purkmistra Laška architektka Zdeňka Vydrová, Plakety Rady města Litomyšl pak historik Oldřich Pakosta a in memoriam pedagog a pěvec Otokar Karlík.

07. 08. 2019


Práce na proměně Černé hory pokračují

Lesníci na začátku července nainstalovali tři cedule na Černé hoře, které návštěvníky informují o tom, co se v lokalitě děje. Po nutném kácení v oblasti vysadili 10 000 sazenic listnatých a jehličnatých stromů, které budou za pár let tvořit zdravé jádro tamního lesa.

07. 08. 2019


Přetíženou „pětatřicítku“ čekají další opravy

Nejenom řidiči jistě zaznamenali, že v minulých měsících došlo ve dvou etapách k opravě povrchu vozovky přetížené silnice I/35, po níž denně projíždí kolem 25 tisíc aut. Ve čtvrtek 18. července objednatel akce ŘSD nepřevzal od dodavatelské firmy Skanska stavbu kvůli špatnému stavu povrchu opravené silnice.

07. 08. 2019


Státní zámek Litomyšl přijme pracovníka úklidu

Národní památkový ústav, územní památková správa na Sychrově přijme pro své pracoviště na státním zámku v Litomyšli pracovníka úklidu. Uchazeči mají nejpozději do 1. 9. 2019 doručit jednoduchý strukturovaný životopis s podrobným přehledem praxe na adresu: kalova.zdenka@npu.cz

02. 08. 2019


Doma je doma - petice za záchranu dom. zdrav. péče

Možná jste už zaznamenali v médiích informace o vážných potížích, do kterých se dostává terénní zdravotní péče. V našem regionu ji zajišťuje Charitní ošetřovatelská služba Farní charity Litomyšl. Mnozí z Vás už služby našich sester využili a jiní ji možná ještě v budoucnu ocení.

24. 07. 2019© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty