Litomysl Moderní historické město

Aktuality z města

Upozornění na změnu jízdních řádů autobusů

Od 11. 6. 2017 dojde ke změnám v jízdním řádu vybraných autobusových spojů. Případné připomínky se zdůvodněním mohou občané posílat do 20. 4. 2017 na adresu podatelna@litomysl.cz. Připomínky budou předány hromadně Krajskému úřadu Pardubického kraje.

10. 04. 2017


V roce 2017 pokračují opravy Smetanova domu

Rada města v březnu odsouhlasila uzavření smlouvy s firmou, která má ve druhé etapě rekonstrukčních prací zajistit opravu celkem 24 otvorových prvků, od vstupních dveří až po malá okna. Práce začnou v květnu letošního roku, a pokud půjde vše podle plánu, tak skončí na přelomu listopadu a prosince 2017.

06. 04. 2017


Podnikatelé informovali o potřebách průmyslové zóny

Průmyslová zóna, jejíž rozvoj vedení města v uplynulých letech intenzivně podporovalo, se stala pro obyvatele i podnikatele důležitou součástí Litomyšle. Díky zájmu firem, zákazníků a strategickému napojení areálu na místní infrastrukturu a silnici I/35 se za poslední roky průmyslová zóna značně rozrostla.

06. 04. 2017


K dokončení Vodních valů zbývají dva měsíce

Na nábřeží Loučné se s příchodem jara vrátil stavební ruch. Práce probíhají také v parku vedle Smetanova domu. V této části je potřeba dokončit kamenné schodiště vedoucí od venkovního pavilónu a opravit část na něj navazující cesty u nové visuté lávky přes Loučnou.

06. 04. 2017


Připomenutí: Zápis do prvních tříd bude 11. dubna

V letošním roce došlo ke změně termínu konání zápisů do základních škol. Oproti minulým letům, kdy budoucí žáčci vyráželi k zápisu v období od 15. ledna do 15. února, se tento termín přesunul na duben. V Litomyšli se bude zápis do všech tří základních škol konat v úterý 11. dubna od 14 do 16:30 hodin.

06. 04. 2017


Psinec v Pohodlí čekají v budoucnosti nutné úpravy

Zatoulaní psi i mazlíčci, o které se jejich majitelé nemohou dočasně postarat. Tato zvířata z Litomyšle i blízkého okolí zpravidla míří do psince v Pohodlí. Stav objektu se však v uplynulých letech zhoršil, a tak je potřeba některé věci opravit a zrekonstruovat.

06. 04. 2017


Vyhláška stanovila spádové oblasti pro školky

Zastupitelé schválili vyhlášku, která od dubna určuje spádové obvody pro mateřské školy zřizované městem. Co tato novinka způsobí? „Vyhláška stanovuje, že daná školka musí přijmout do třídy děti s trvalým bydlištěm v dané části města,” vysvětluje tajemník Městského úřadu Litomyšl Bohuslav Pulgret.

06. 04. 2017


Oprava hodin ve věži na Smetanově náměstí

Mnozí obyvatelé jistě zaznamenali, že hodiny ve věži na Smetanově náměstí zhruba od poloviny února nefungovaly. Při výpadku proudu došlo k poškození vnitřního mechanismu stroje a město v uplynulých týdnech jednalo se specializovanou firmou, jež měla hodiny opravit.

06. 04. 2017


Pozvánka na dubnové jednání zastupitelstva

Zveme občany na zasedání Zastupitelstva města Litomyšle, které se koná v úterý 18. dubna od 16:00 v sále zámeckého pivovaru. Na programu bude projednání stanoviska města k trasování D35 či žádost o výjimku z obecně závazné vyhlášky o zákazu provozování loterií a podobných her na území města.

05. 04. 2017


Studentská soutěž na proměnu kruhových objezdů

Rada města schválila 28. března finanční ohodnocení pro nejlepší studentky a studenty Střední zahradnické a technické školy Litomyšl, kteří dodali do soutěže své návrhy na proměnu kruhových objezdů ve městě. V následujících týdnech budou učitelé a radní z více než 40 prací vybírat zhruba deset finalistů.

05. 04. 2017


S ostrým provozem úsekového měření se začne dříve

Díky dobré koordinaci práce mezi městskou policií, dodavatelem technického zařízení a úředníky Městského úřadu Litomyšl se podařilo uspíšit ostrý start úsekového měření rychlosti ve vybraných částech Litomyšle o dva týdny. Oproti původním odhadům budou radary kontrolovat provoz již od středy 5. dubna.

04. 04. 2017


Portmoneum láká na novou expozici

Od soboty 25. března mohou lidé opět navštívit Portmoneum – Museum Josefa Váchala, které v uplynulých měsících doznalo výrazných změn. Na návštěvníky čeká zbrusu nová expozice „otců zakladatelů“ a podívat se mohou i do dříve nepřístupné zahrady, kde mimo jiné nově funguje minikavárna.

24. 03. 2017


Nabídka zaměstnání: pracovník odboru výstavby

Tajemník Městského úřadu v Litomyšli vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice odborný pracovník odboru výstavby a územního plánování. Své přihlášky můžete posílat až do 20. dubna 2017. Více informací k nabídce práce naleznete v přiloženém dokumentu.

20. 03. 2017


Harmonogram svozu komunálního odpadu ve městě

V březnovém vydání Lilie omylem vyšly informace ke svozu komunálního odpadu do 31. 12. 2015. Tímto se společně s úředníky z odboru místního a silničního hospodářství omlouváme za možné komplikace a obyvatelům přinášíme aktuální data ke svozu odpadu.

14. 03. 2017


Litomyšl v publikacích o moderní architektuře

Naše město se dostalo do prestižní publikace IN practise, v níž odborná redakce sestávající ze členů italské asociace pro architekturu IAIC, zástupců magazínu A10 a studia Gnosis Architettura vybírá a srovnává kvalitní architektonické stavby z celé Evropy.

14. 03. 2017© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty