Litomysl Moderní historické město

Aktuality z města

Útočiště pro divoká zvířata u Kornic dostalo zelenou

Dříve se tam lidé zbavovali odpadu, nyní se lokalita rekultivované skládky u Kornic stala útočištěm pro divoká zvířata. Vyhovuje jim tam přirozená vegetace i fakt, že se nejedná o obhospodařované území, takže zvířatům při žních nehrozí zranění či smrt od zemědělské techniky.

09. 05. 2017


Zklidní se emoce kolem sochy Zdeňka Nejedlého?

Osoba litomyšlského rodáka Zdeňka Nejedlého v minulých týdnech opět rozdělila společnost. Poté, co se na jeho soše objevila oprátka s historickým citátem, se mezi obyvateli vášnivě diskutovalo, co se sochou u I. základní školy udělat. Návrhů se na radnici sešla celá řada.

09. 05. 2017


Opět se hledají Místa přátelská rodině

V roce 2017 se již počtvrté mohou ucházet organizace nabízející služby pro rodiny s dětmi o certifikát „Místo přátelské rodině“. Jeho získáním dávají najevo zájem o to, aby se u nich rodiny s dětmi cítily dobře a rády se k nim vracely. Své přihlášky posílejte do 30. května 2017.

05. 05. 2017


Zápis do mateřských škol bude 16. května

Připomínáme veřejnosti, že se blíží termín zápisu dětí do mateřských škol. Ten se bude konat 16. května 2017 v prostorách internátu Litomyšlské nemocnice od 13 do 17 hodin. Zápis k povinnému předškolnímu vzdělávání se týká dětí narozených od 1. 9. 2011 do 31. 8. 2012.

04. 05. 2017


Architekti se zabývají lokalitou u morového sloupu

Vedení města zadalo architektonické kanceláři P. A. W. vypracovat návrh na úpravu lokality kolem morového sloupu na Smetanově náměstí. Oblast by se v budoucnosti mohla změnit na odpočinkovou zónu. Celá akce je však zatím ve fázi vytváření studie.

04. 05. 2017


Pěvecký sbor kos převzal ocenění Pardubického kraje

Na slavnostním večeru ve Východočeském divadle převzali nejvyšší krajská ocenění laureáti za rok 2016. Ve čtvrtém ročníku odhlasovali krajští zastupitelé čtyři Ceny Michala Rabase za záchranu a pět Cen za zásluhy o Pardubický kraj. Jednu z nich získal i pěvecký sbor KOS z Pedagogické školy Litomyšl.

04. 05. 2017


Při konání vybraných akcí se nemusí držet noční klid

Na dubnovém jednání zastupitelé schválili obecně závaznou vyhlášku, v níž jsou uvedené kulturní a společenské akce, při jejichž konání musí obyvatelé počítat s kratší dobou nočního klidu, než jaká je uvedena v zákoně. K přijetí vyhlášky zastupitele vedla legislativní změna.

04. 05. 2017


Zastupitelé odmítli výjimku ze zákazu hazardních her

Pouze několik minut stačilo zastupitelům k přijetí rozhodnutí týkajícího se žádosti společnosti Synot o udělení výjimky z obecně závazné vyhlášky o zákazu provozování loterií a jiných podobných her na území města. Politici se bez připomínek a debat jednohlasně shodli na tom, že výjimku neudělí.

04. 05. 2017


Připomínky města k výstavbě dálnice D35

Výstavba dálnice D35 patří mezi dlouhodobě diskutovaná témata Plánovanou trasou komunikace se v uplynulých týdnech zabývaly stavební a dopravní komise. Zastupitelé nakonec na základě informací z poradních orgánů a rady města schválili celkem pět připomínek, které má město k výstavbě dálnice:

04. 05. 2017


Příspěvek do fondu pro rozvoj zdravotnictví

I letos město podpoří rozvoj zdravotnictví na Litomyšlsku čtvrt milionem korun. Poskytnutí této částky na účet nadačního fondu schválilo v dubnu zastupitelstvo. Posláním Nadačního fondu pro rozvoj zdravotnictví Litomyšlska je zvýšit dostupnost a kvalitu zdravotní péče pro všechny občany mikroregionu.

04. 05. 2017


Přijímáme nominace na Cenu purkmistra Laška

Rada města Litomyšle vyhlašuje v souladu s pravidly pro udělování ocenění Rady města Litomyšle termín na předkládání návrhů na udělení Ceny purkmistra Laška. Své písemné návrhy na ocenění osobnosti/osobností můžete posílat do 31. května 2017.

03. 05. 2017


Částečná uzavírka silnice na T. G. Masaryka

Od 9. května na řidiče čeká částečná uzavírka silnice II/358 na ulici T. G. Masaryka. Jedná se o úsek cca 52 metrů od železničního viaduktu po chodník k ulici J. Želivského. Uzavírka se týká jednoho jízdního pruhu pro posuvné pracovní místo (maximálně 20 metrů).

28. 04. 2017


Křižovatku Zahájská - Havlíčkova čeká uzavírka

Informujeme veřejnost o možných dopravních komplikacích. Řidiči by si měli dát pozor na úplnou uzavírku a objížďku křižovatky Zahájská - Havlíčkova na silnici II/360. Ta bude od 6. května do 8. května 2017 z důvodu definitivních oprav křižovatky po stavebních úpravách.

25. 04. 2017


Zvonice v piaristickém chrámu už nezeje prázdnotou

V neděli 16. dubna kolem 11 hodiny dopoledne byly tři nové zvony pojmenované svatý Václav, svatý Josef a Panna Marie pomocí jeřábu vyzvednuty a umístěny do opravené zvonice chrámu Nalezení svatého Kříže v Litomyšli. Slavnostní akci přihlížely stovky zvědavců.

18. 04. 2017


Repliky zvonu Panna Marie budou v prodeji 16. dubna

Návrat živých zvonů do piaristického chrámu vám mohou navždy připomínat malé zvonky z limitované edice. Jeden kus (jedná se o kopii zvonu Panna Marie) stojí 850 Kč a tyto suvenýry se budou prodávat ve stáncích před piaristickým kostelem 16. dubna kolem 12 hodiny odpoledne.

13. 04. 2017© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty