Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Aktuality z města

Oprava hodin ve věži na Smetanově náměstí

Mnozí obyvatelé jistě zaznamenali, že hodiny ve věži na Smetanově náměstí zhruba od poloviny února nefungovaly. Při výpadku proudu došlo k poškození vnitřního mechanismu stroje a město v uplynulých týdnech jednalo se specializovanou firmou, jež měla hodiny opravit.

6. 4. 2017


Pozvánka na dubnové jednání zastupitelstva

Zveme občany na zasedání Zastupitelstva města Litomyšle, které se koná v úterý 18. dubna od 16:00 v sále zámeckého pivovaru. Na programu bude projednání stanoviska města k trasování D35 či žádost o výjimku z obecně závazné vyhlášky o zákazu provozování loterií a podobných her na území města.

5. 4. 2017


Studentská soutěž na proměnu kruhových objezdů

Rada města schválila 28. března finanční ohodnocení pro nejlepší studentky a studenty Střední zahradnické a technické školy Litomyšl, kteří dodali do soutěže své návrhy na proměnu kruhových objezdů ve městě. V následujících týdnech budou učitelé a radní z více než 40 prací vybírat zhruba deset finalistů.

5. 4. 2017


S ostrým provozem úsekového měření se začne dříve

Díky dobré koordinaci práce mezi městskou policií, dodavatelem technického zařízení a úředníky Městského úřadu Litomyšl se podařilo uspíšit ostrý start úsekového měření rychlosti ve vybraných částech Litomyšle o dva týdny. Oproti původním odhadům budou radary kontrolovat provoz již od středy 5. dubna.

4. 4. 2017


Portmoneum láká na novou expozici

Od soboty 25. března mohou lidé opět navštívit Portmoneum – Museum Josefa Váchala, které v uplynulých měsících doznalo výrazných změn. Na návštěvníky čeká zbrusu nová expozice „otců zakladatelů“ a podívat se mohou i do dříve nepřístupné zahrady, kde mimo jiné nově funguje minikavárna.

24. 3. 2017


Nabídka zaměstnání: pracovník odboru výstavby

Tajemník Městského úřadu v Litomyšli vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice odborný pracovník odboru výstavby a územního plánování. Své přihlášky můžete posílat až do 20. dubna 2017. Více informací k nabídce práce naleznete v přiloženém dokumentu.

20. 3. 2017


Harmonogram svozu komunálního odpadu ve městě

V březnovém vydání Lilie omylem vyšly informace ke svozu komunálního odpadu do 31. 12. 2015. Tímto se společně s úředníky z odboru místního a silničního hospodářství omlouváme za možné komplikace a obyvatelům přinášíme aktuální data ke svozu odpadu.

14. 3. 2017


Litomyšl v publikacích o moderní architektuře

Naše město se dostalo do prestižní publikace IN practise, v níž odborná redakce sestávající ze členů italské asociace pro architekturu IAIC, zástupců magazínu A10 a studia Gnosis Architettura vybírá a srovnává kvalitní architektonické stavby z celé Evropy.

14. 3. 2017


Upozornění na mobilní svoz nebezpečného odpadu

Obyvatelé Litomyšle a integrovaných obcí mohou v termínu 5. až 6. dubna 2017 využít nabídky LIKO SVITAVY a.s. a zbavit se nahromaděného nebezpečného odpadu - například akumulátorů, olejů, barev, ředidel, pneumatik, ale také vysloužilých elektrospotřebičů.

14. 3. 2017


Litomyšl se opět přidala k akci Vlajka pro Tibet

V pátek 10. března se po celém světě vyvěšují tibetské vlajky, které mají symbolicky vyjádřit podporu Tibeťanům a upozornit na porušování lidských práv. K akci Vlajka pro Tibet se opět přidala i Litomyšl a od pátečního rána na stožáru u městského úřadu vlála tibetská vlajka.

10. 3. 2017


Lávky v okolí Lidového domu budou dva dny zavřené

Ve dnech 14. až 16. března 2017 budou kvůli kácení stromů na březích Loučné uzavřeny obě lávky přes řeku u supermarketu Albert a Lidového domu. Jedná se o akci Povodí Labe a důvodem pro uzavírku je zajištění bezpečnosti pro chodce. Obyvatelé budou muset dočasně využít jiných cest.

8. 3. 2017


Od 13. března počítejte s uzavírkou vybraných silnic

Tímto upozorňujeme obyvatele na plánované uzavírky místních komunikací na ulicích Zahradní a Sokolovská, které budou neprůjezdné v termínu od 13. března do 21. dubna 2017. Na začátku letošního dubna, konkrétně od 1. do 2., také počítejte s uzavřením části silnice II/358 na ulici T. G. Masaryka.

8. 3. 2017


Politici schválili rozpočet města na rok 2017

Zastupitelstvo schválilo 28. února rozpočet Litomyšle pro rok 2017. Suma, se kterou bude vedení města v následujících měsících hospodařit, činí 332 milionů korun. Příjmy města jsou ve stejné výši, přičemž dojde k zapojení přebytků z uplynulého roku. Celkem se jedná o 57 milionů korun.

8. 3. 2017


Upozornění na jarní svoz biologického dopadu

Městské služby Litomyšl s.r.o. budou pro obyvatele zajišťovat v termínu od 3. dubna do 13. dubna 2017 na základě osobní a písemné objednávky občanů města pouze odvoz nebo likvidaci biologického odpadu - jedná se například o trávu, odpad ze zahrádek či větve.

8. 3. 2017


Varhanice Lucie Žáková koncertuje v Japonsku

Hudba, jak známo, umí spojovat lidi bez ohledu na jazyk, kterým posluchači hovoří. O tom se brzy přesvědčí milovníci klasické hudby v Japonsku, kam v minulých dnech zavítala česká varhanice Lucie Žáková. Litomyšlská rodačka na svém turné samozřejmě nemůže vynechat Matsumoto.

7. 3. 2017© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty