Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Aktuality z města

Zastupitelé odmítli výjimku ze zákazu hazardních her

Pouze několik minut stačilo zastupitelům k přijetí rozhodnutí týkajícího se žádosti společnosti Synot o udělení výjimky z obecně závazné vyhlášky o zákazu provozování loterií a jiných podobných her na území města. Politici se bez připomínek a debat jednohlasně shodli na tom, že výjimku neudělí.

4. 5. 2017


Připomínky města k výstavbě dálnice D35

Výstavba dálnice D35 patří mezi dlouhodobě diskutovaná témata Plánovanou trasou komunikace se v uplynulých týdnech zabývaly stavební a dopravní komise. Zastupitelé nakonec na základě informací z poradních orgánů a rady města schválili celkem pět připomínek, které má město k výstavbě dálnice:

4. 5. 2017


Příspěvek do fondu pro rozvoj zdravotnictví

I letos město podpoří rozvoj zdravotnictví na Litomyšlsku čtvrt milionem korun. Poskytnutí této částky na účet nadačního fondu schválilo v dubnu zastupitelstvo. Posláním Nadačního fondu pro rozvoj zdravotnictví Litomyšlska je zvýšit dostupnost a kvalitu zdravotní péče pro všechny občany mikroregionu.

4. 5. 2017


Přijímáme nominace na Cenu purkmistra Laška

Rada města Litomyšle vyhlašuje v souladu s pravidly pro udělování ocenění Rady města Litomyšle termín na předkládání návrhů na udělení Ceny purkmistra Laška. Své písemné návrhy na ocenění osobnosti/osobností můžete posílat do 31. května 2017.

3. 5. 2017


Částečná uzavírka silnice na T. G. Masaryka

Od 9. května na řidiče čeká částečná uzavírka silnice II/358 na ulici T. G. Masaryka. Jedná se o úsek cca 52 metrů od železničního viaduktu po chodník k ulici J. Želivského. Uzavírka se týká jednoho jízdního pruhu pro posuvné pracovní místo (maximálně 20 metrů).

28. 4. 2017


Křižovatku Zahájská - Havlíčkova čeká uzavírka

Informujeme veřejnost o možných dopravních komplikacích. Řidiči by si měli dát pozor na úplnou uzavírku a objížďku křižovatky Zahájská - Havlíčkova na silnici II/360. Ta bude od 6. května do 8. května 2017 z důvodu definitivních oprav křižovatky po stavebních úpravách.

25. 4. 2017


Zvonice v piaristickém chrámu už nezeje prázdnotou

V neděli 16. dubna kolem 11 hodiny dopoledne byly tři nové zvony pojmenované svatý Václav, svatý Josef a Panna Marie pomocí jeřábu vyzvednuty a umístěny do opravené zvonice chrámu Nalezení svatého Kříže v Litomyšli. Slavnostní akci přihlížely stovky zvědavců.

18. 4. 2017


Repliky zvonu Panna Marie budou v prodeji 16. dubna

Návrat živých zvonů do piaristického chrámu vám mohou navždy připomínat malé zvonky z limitované edice. Jeden kus (jedná se o kopii zvonu Panna Marie) stojí 850 Kč a tyto suvenýry se budou prodávat ve stáncích před piaristickým kostelem 16. dubna kolem 12 hodiny odpoledne.

13. 4. 2017


Upozornění na změnu jízdních řádů autobusů

Od 11. 6. 2017 dojde ke změnám v jízdním řádu vybraných autobusových spojů. Případné připomínky se zdůvodněním mohou občané posílat do 20. 4. 2017 na adresu podatelna@litomysl.cz. Připomínky budou předány hromadně Krajskému úřadu Pardubického kraje.

10. 4. 2017


V roce 2017 pokračují opravy Smetanova domu

Rada města v březnu odsouhlasila uzavření smlouvy s firmou, která má ve druhé etapě rekonstrukčních prací zajistit opravu celkem 24 otvorových prvků, od vstupních dveří až po malá okna. Práce začnou v květnu letošního roku, a pokud půjde vše podle plánu, tak skončí na přelomu listopadu a prosince 2017.

6. 4. 2017


Podnikatelé informovali o potřebách průmyslové zóny

Průmyslová zóna, jejíž rozvoj vedení města v uplynulých letech intenzivně podporovalo, se stala pro obyvatele i podnikatele důležitou součástí Litomyšle. Díky zájmu firem, zákazníků a strategickému napojení areálu na místní infrastrukturu a silnici I/35 se za poslední roky průmyslová zóna značně rozrostla.

6. 4. 2017


K dokončení Vodních valů zbývají dva měsíce

Na nábřeží Loučné se s příchodem jara vrátil stavební ruch. Práce probíhají také v parku vedle Smetanova domu. V této části je potřeba dokončit kamenné schodiště vedoucí od venkovního pavilónu a opravit část na něj navazující cesty u nové visuté lávky přes Loučnou.

6. 4. 2017


Připomenutí: Zápis do prvních tříd bude 11. dubna

V letošním roce došlo ke změně termínu konání zápisů do základních škol. Oproti minulým letům, kdy budoucí žáčci vyráželi k zápisu v období od 15. ledna do 15. února, se tento termín přesunul na duben. V Litomyšli se bude zápis do všech tří základních škol konat v úterý 11. dubna od 14 do 16:30 hodin.

6. 4. 2017


Psinec v Pohodlí čekají v budoucnosti nutné úpravy

Zatoulaní psi i mazlíčci, o které se jejich majitelé nemohou dočasně postarat. Tato zvířata z Litomyšle i blízkého okolí zpravidla míří do psince v Pohodlí. Stav objektu se však v uplynulých letech zhoršil, a tak je potřeba některé věci opravit a zrekonstruovat.

6. 4. 2017


Vyhláška stanovila spádové oblasti pro školky

Zastupitelé schválili vyhlášku, která od dubna určuje spádové obvody pro mateřské školy zřizované městem. Co tato novinka způsobí? „Vyhláška stanovuje, že daná školka musí přijmout do třídy děti s trvalým bydlištěm v dané části města,” vysvětluje tajemník Městského úřadu Litomyšl Bohuslav Pulgret.

6. 4. 2017© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty