Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Aktuality z města

Nabídka zaměstnání na odboru výstavby

Tajemník Městského úřadu v Litomyšli vyhlašuje výběrové řízení č. 5/2017 dle zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků a o změně některých zákonů, na obsazení pracovního místa: odborný pracovník odboru výstavby a územního plánování.

15. 5. 2017


Knihovna poskytuje čtenářům komfortnější služby

Litomyšlští čtenáři se konečně dočkali. Od května letošního roku mají k dispozici speciální box na vracení vypůjčených knih, který je otevřen mimo provozní dobu knihovny. Větší využití této služby očekávají pracovnice městské knihovny především o víkendech a svátcích.

10. 5. 2017


Opera pod májovým nebem láká na klasiku

V sobotu 27. května od 18.30 hodin se v Litomyšli na Smetanově náměstí již po osmé uskuteční hudební večer plný krásných operních melodií. Před sochou Bedřicha Smetany mají diváci opět možnost poznat pět mladých umělců, kteří se možná za pár let postaví se na operní prkna, která skutečně znamenají svět.

10. 5. 2017


Pozvánka na slavnostní otevření Vodních valů

V sobotu 3. června se veřejnosti oficiálně otevře rekonstruovaná lokalita Vodních valů. Nová úprava spojuje ulici Vodní valy, nábřežní část s dětským hřištěm a doposud málo využívaný park u Smetanova domu v jeden celek, aniž by narušila přírodní ráz řeky a jejích břehů.

3. 5. 2017


Nová ulice nese jméno Bohdana Kopeckého

Od dubna máme v Litomyšli novou ulici. Je pojmenována po známém malíři a rodákovi Bohdanu Kopeckém. Nachází se v části města Záhradí, konkrétně v oblasti Na Prokopu – Lidická, a vznikla kvůli rozšiřující se výstavbě rodinných domů v této oblasti.

9. 5. 2017


Děti už do městské galerie neplatí vstupné

Výtvarné tvoření a umění je pro děti stejně důležité jako sportování, hudba či pobyt v přírodě. Městská galerie Litomyšl se proto rozhodla od 1. května zpřístupnit výstavy v domě U Rytířů i expozici v Městské obrazárně dětem a mladistvým do 18 let zcela zdarma.

9. 5. 2017


Stav požární ochrany v Litomyšli v roce 2016

Ze zprávy předložené zastupitelstvu vyplývá, že profesionální hasiči z požární stanice Litomyšl v roce 2016 vyjížděli k celkem 244 nahlášeným případům. Ve srovnání s lety 2015 a 2014 byl uplynulý rok klidnější a počet zásahů se snížil o zhruba 30 případů ročně.

9. 5. 2017


Dotace na pořízení domácích kompostérů

I v roce 2017 mají obyvatelé možnost žádat o dotaci z programu na podporu nákupu domácích kompostérů, jehož účelem je předcházení vzniku odpadu z domácností, a tím pádem i nadále snižovat množství komunálního odpadu. Příjem žádostí začne 19. května 2017 a uzávěrka bude 30. srpna letošního roku.

9. 5. 2017


Útočiště pro divoká zvířata u Kornic dostalo zelenou

Dříve se tam lidé zbavovali odpadu, nyní se lokalita rekultivované skládky u Kornic stala útočištěm pro divoká zvířata. Vyhovuje jim tam přirozená vegetace i fakt, že se nejedná o obhospodařované území, takže zvířatům při žních nehrozí zranění či smrt od zemědělské techniky.

9. 5. 2017


Zklidní se emoce kolem sochy Zdeňka Nejedlého?

Osoba litomyšlského rodáka Zdeňka Nejedlého v minulých týdnech opět rozdělila společnost. Poté, co se na jeho soše objevila oprátka s historickým citátem, se mezi obyvateli vášnivě diskutovalo, co se sochou u I. základní školy udělat. Návrhů se na radnici sešla celá řada.

9. 5. 2017


Opět se hledají Místa přátelská rodině

V roce 2017 se již počtvrté mohou ucházet organizace nabízející služby pro rodiny s dětmi o certifikát „Místo přátelské rodině“. Jeho získáním dávají najevo zájem o to, aby se u nich rodiny s dětmi cítily dobře a rády se k nim vracely. Své přihlášky posílejte do 30. května 2017.

5. 5. 2017


Zápis do mateřských škol bude 16. května

Připomínáme veřejnosti, že se blíží termín zápisu dětí do mateřských škol. Ten se bude konat 16. května 2017 v prostorách internátu Litomyšlské nemocnice od 13 do 17 hodin. Zápis k povinnému předškolnímu vzdělávání se týká dětí narozených od 1. 9. 2011 do 31. 8. 2012.

4. 5. 2017


Architekti se zabývají lokalitou u morového sloupu

Vedení města zadalo architektonické kanceláři P. A. W. vypracovat návrh na úpravu lokality kolem morového sloupu na Smetanově náměstí. Oblast by se v budoucnosti mohla změnit na odpočinkovou zónu. Celá akce je však zatím ve fázi vytváření studie.

4. 5. 2017


Pěvecký sbor kos převzal ocenění Pardubického kraje

Na slavnostním večeru ve Východočeském divadle převzali nejvyšší krajská ocenění laureáti za rok 2016. Ve čtvrtém ročníku odhlasovali krajští zastupitelé čtyři Ceny Michala Rabase za záchranu a pět Cen za zásluhy o Pardubický kraj. Jednu z nich získal i pěvecký sbor KOS z Pedagogické školy Litomyšl.

4. 5. 2017


Při konání vybraných akcí se nemusí držet noční klid

Na dubnovém jednání zastupitelé schválili obecně závaznou vyhlášku, v níž jsou uvedené kulturní a společenské akce, při jejichž konání musí obyvatelé počítat s kratší dobou nočního klidu, než jaká je uvedena v zákoně. K přijetí vyhlášky zastupitele vedla legislativní změna.

4. 5. 2017© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty