Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Aktuality z města

Třídění elektrotechniky se v Litomyšli daří

Litomyšl obdržela certifikát, který vypovídá o přínosech třídění televizí, počítačových monitorů a také o velkém významu sběru drobných elektrospotřebičů, jako jsou mobilní telefony. Společnost ASEKOL nyní vyčíslila, o kolik elektrické energie, ropy, uhlí, či vody ušetřili Litomyšlané ekosystému Země.

6. 9. 2017


Zóna má pomoci ke zklidnění dopravy na Záhradí

V minulém roce se obyvatelé Záhradí v anketě vyjádřili k dopravní situaci u svých domovů. Průjezd aut v této lokalitě se mohl řešit několika způsoby – vznikem obytné zóny, systémem jednosměrných komunikací, zónou s omezením rychlosti na 30 km/hod. i umístěním retardérů.

6. 9. 2017


Telefonní budka na náměstí opět slouží veřejnosti

Díky technologickému pokroku si mohou lidé při komunikaci užívat až do nedávna nepředstavitelné volnosti. Můžeme volat komukoliv, kdykoliv a odkudkoliv pomocí malých a lehkých mobilů. Rychlou proměnu posledních let nejlépe ilustrují veřejné telefonní automaty, které již dnes mnoho lidí nevyužívá.

6. 9. 2017


Architekti připravují pro Litomyšl pět územních studií

Rozvoj města je během na dlouhou trať a žádá si pečlivé a dlouhodobé plánování. Často se stává, že jedno zastupitelstvo zahájí přípravy projektu, který dokončí až jejich nástupci za několik let. Práce na projektech tak začínají několik let před tím, než se stavební stroje poprvé zakousnou do země.

6. 9. 2017


„Jiskráckou“ halu čeká příští rok zateplení

Máme dobré zprávy pro sportovce, zejména pak pro ty, kteří pravidelně navštěvují sportovní halu TJ Jiskra Litomyšl. Město získalo příslib na dotaci z Operačního programu Životní prostředí a na podzim příštího roku čekají objekt výrazné úpravy.

6. 9. 2017


Výzva pro podnikatele a firmy působící ve městě

Věděli jste, že podnikatelé a firmy působící v Litomyšli se mohou nechat bezplatně zapsat do databáze firem na webu www.litomysl.cz? Od poslední aktualizace brzy uplynou dva roky, a proto chystáme dílčí revizi obsáhlého seznamu, v němž je v současné době přes 400 subjektů.

6. 9. 2017


Vyhlášení termínu deratizace ve městě

Město Litomyšl v souladu se zákonem č. 258/ 2000 Sb., O ochraně veřejného zdraví, provádí celoplošnou deratizaci města jako předcházení vzniku a šíření infekčních onemocnění (hlava III. uvedeného zákona).

6. 9. 2017


Tisíce knih čeká návrat do piaristické koleje

Vzácná sbírka 8875 knih ze 17. století se po desítkách let vrátí zpět do budovy piaristické koleje. V současné době se dokončuje zasklení regálů a během září by se významný knižní fond, který městu bezplatně darovala v roce 2015 Českomoravská provincie Řádu zbožných škol, měl vrátit do míst, v nichž byl kdysi uložen.

6. 9. 2017


Pozvánka na osvětovou akci o recyklaci elektra

Litomyšl se připojí k nové zábavně naučné akci na téma recyklace elektroodpadu. Ta se bude konat 6. září od 9.00 do 14.00 hod. na Toulovcově náměstí. Cílem akce je rozšíření a prohloubení informovanosti o nakládání s elektrospotřebiči mezi obyvateli.

28. 8. 2017


Pozvánka na zářijové jednání zastupitelstva města

Zveme občany na jednání zastupitelstva, které se uskuteční ve čtvrtek 21. září od 16 hodin v sále zámeckého pivovaru. Program jednání: stanovisko města k trasování D35, majetkoprávní záležitosti, schválení změny č. 2 územního plánu, změny rozpočtu či informace z jednání výborů zastupitelstva.

13. 9. 2017


7. září bude z technických důvodů zavřeno muzeum

Upozorňujeme občany na to, že ve čtvrtek 7. 9. 2017 bude z technických důvodů uzavřeno regionální muzeum. Důvodem je stěhování výstavy Imaginárium, tentýž den by zároveň měla dorazit nová výstava.

25. 8. 2017


Pozvánka na předávání Plaket Rady města Litomyšle

Zveme občany na předávání Plaket Rady města Litomyšle, které se uskuteční 17. září od 18.00 hod. ve Smetanově domě. Letos si své plakety odnesou sbormistr, hudební pedagog a skladatel Petr Jiříček, který ji získal za svou autorskou tvorbu a působení v Základní umělecké škole Bedřicha Smetany.

4. 9. 2017


Policie varuje před podvodníky, kteří okrádají seniory

Neznámí pachatelé okradli během jednoho dne hned dvě seniorky na Moravskotřebovsku. Policisté se obávají toho, že by se podvodníci mohli přesunout jinam. Podezřelí měli peníze od žen vylákat pod legendou, že je jejich příbuzný ve finanční tísni, a že si sám nemůže pro peníze přijít, proto posílá své známé.

21. 8. 2017


Nadcházející výstava Květiny na zámku v Litomyšli

Návštěvníci litomyšlského zámku se mohou na podzim těšit na květinovou výstavu. Aranžmá z čerstvých květin a podzimních plodů budou k vidění od 9. do 17. září 2017. Výstava nese název Květiny na zámku v Litomyšli, Období sklizně. Její zaměření má své historické opodstatnění.

21. 8. 2017


Nabídka přivýdělku při průzkumech veřejného mínění

Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologického ústavu Akademie věd ČR hledá externí spolupracovníky. Náplní práce je dotazování se na otázky v rámci výzkumu, který není určen ke komerčním účelům. Jedná se o nárazové aktivity vhodné jako dlouhodobý přivýdělek.

14. 8. 2017© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty