Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Aktuality z města

Grand Prix Architektů ocenila nábřeží Loučné

Mezinárodní porota XXVI. ročníku Grand Prix Architektů – Národní ceny za architekturu 2019 vybrala z rekordního počtu 321 přihlášených projektů jako vítěze projekt Corso Pod Lipami. Úspěchu se dočkali i architekti Martin Rusina a Martin Frei za obnovu nábřeží Loučné v Litomyšli.

10. 10. 2019


Oprava vodovodního řadu na Družstevní ulici

Sezóna nutných oprav ve městě nekončí. Na Družstevní ulici se chystá potřebná rekonstrukce vodovodního řadu a domovních přípojek. Jedná se o zhruba 300metrový úsek od křižovatky s ulicí J. Formánka až po napojení na Zahájskou ulici. Práce začnou 7. 10. a budou pokračovat do 13. 12.

3. 10. 2019


Představitelé města ocenili významné osobnosti

Smetanův dům hostil 24. září předávání cen města za rok 2019. Do velkého sálu zamířilo několik desítek návštěvníků, kteří se stali svědky předávání tří cen. Starosta Daniel Brýdl a místostarosta Radomil Kašpar ocenili na základě usnesení rady města tři významné osobnosti.

2. 10. 2019


Město zadalo práce na předělání webu litomysl.cz

Responzivní design. Uživatelská přívětivost. Snadnější orientace. Hezčí grafický kabát. To vše má splňovat redesign webu litomysl.cz, který má být hotový do konce příštího roku. Rada města v září schválila zahájení prací. Ty budou stát budou přibližně 65 tisíc korun bez DPH.

2. 10. 2019


Nová vyhláška zakazuje kouření u škol

Hloučky šlukujících studentů před střední zahradnickou a technickou školou budou brzy minulostí. Zastupitelé v září schválili vyhlášku o zákazu kouření a používání elektronických cigaret v okolí II. a III. ZŠ a této střední školy. Vedly je k tomu dlouhodobé stížnosti rodičů a ředitelů.

2. 10. 2019


Reakce města k omezení fungování finančního úřadu

Stát od roku 2020 omezí činnost Finančního úřadu v Litomyšli. Město se stalo jedním z 34 vybraných míst, kde dojde k zavedení režimu „2+2“, tedy, že přes týden budou v těchto pobočkách pracovat dva úředníci po dobu dvou dnů. Vláda chce tímto krokem ročně ušetřit téměř 700 milionů korun.

2. 10. 2019


Toulovcovy prázdninové pátky pomáhají dětem

Již od roku 1998 se v Litomyšli každý pátek o prázdninách bavíme a od roku 2001 tím zároveň pomáháme i znevýhodněným či postiženým dětem. To je hlavním motem známé celostátní sbírky Pomozte dětem, kterou spravuje Nadace rozvoje občanské společnosti – bavte se a pomáhejte dětem!

2. 10. 2019


Své „ano“ si v Litomyšli řeklo 180 párů

Se začátkem podzimu pomalu končí svatební sezóna, která tradičně vrcholí v období letních prázdnin. Do konce září si své „ano“ v našem městě a okolních vesnicích, které spadají pod matriku v Litomyšli, řeklo 180 párů. Před oddávajícího či kněze předstoupili velmi mladí snoubenci i zralé páry.

2. 10. 2019


Výstava „Než přišla svoboda“ míří do Litomyšle

Čtyři muzea zřizovaná Pardubickým krajem, mezi nimiž je i Regionální muzeum v Litomyšli, připravila pro podzim letošního roku exteriérovou putovní výstavu s názvem „Než přišla svoboda“. Ta ukáže občanům v 16 městech kraje situaci v různých oblastech života před rokem 1989.

2. 10. 2019


Pozvánka na předávání cen města

V úterý 24. září se bude ve Smetanově domě od 19.00 hod. konat předávání cen města. Na slavnostním večeru převezme Cenu purkmistra Laška architektka Zdeňka Vydrová, Plaketu Rady města Litomyšl historik Oldřich Pakosta a in memoriam zástupci města ocení pedagoga a pěvce Otokara Karlíka.

19. 9. 2019


Uzavírka v ulicích Benátská a K Markovu mlýnu

V ulicích Benátská a K Markovu mlýnu budou dělníci v příštích týdnech pracovat na rekonstrukci elektrické sítě. Kvůli uložení kabelů vysokého a nízkého napětí bude od pondělí 23. 9. v lokalitě platit dopravní uzavírka. Práce budou probíhat na etapy tak, aby byl dopad na občany co nejmenší.

18. 9. 2019


Vyhlášení termínu deratizace ve městě

Město Litomyšl v souladu se zákonem č. 258/ 2000 Sb., O ochraně veřejného zdraví, provádí celoplošnou deratizaci města jako předcházení vzniku a šíření infekčních onemocnění (hlava III. uvedeného zákona).

18. 9. 2019


Jak chápat pojem dopravní obsluha při uzavírkách

Oprava silnice II/358 spojující Litomyšl s Českou Třebovou trvá už dva týdny. Za tu dobu obdrželi úředníci od řidičů i chodců mnoho podnětů, za které děkují. Občané se velice často ptají, zda mohou vjet do lokality, kde platí zákaz vjezdu mimo dopravní obsluhu.

11. 9. 2019


Školy a veřejnost mohou využívat dopravní hřiště

Od začátku nového školního roku mohou školy a školky z celého Litomyšlska zdarma využívat nové dopravní hřiště na Wembley, kde se děti mohou hravou formou učit, jak se mají chovat na silnicích. Pro organizovanou výuku je možné zapůjčit kola a koloběžky.

5. 9. 2019


Pozvánka na jednání zastupitelstva

Zveme veřejnost na jednání zastupitelstva, které se uskuteční ve čtvrtek 12. září od 16.00 hodin v Klenutém sále zámeckého pivovaru. Na programu jednání budou následující body: majetkoprávní záležitosti, změny v rozpočtu města, vyhláška o stanovení výše koeficientu pro výpočet daně z nemovitých věcí.

3. 9. 2019© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty