Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Aktuality z města

Co město plánuje udělat se stavem hřbitova?

V prostorách městského hřbitova spočívají ostatky více než 12 000 lidí. K poslednímu odpočinku tam jsou uloženi členové několika generací současných Litomyšlanů, oběti světových válek i významné osobnosti. Technický stav hřbitova, ale i čistota prostředí jsou tak samozřejmě bedlivě kontrolovány veřejností.

7. 2. 2018


Městská policie slouží občanům nonstop

V únoru letošního roku došlo v řadách Městské policie Litomyšl k velké změně. Strážníci nově zajišťují pro občany služby 24 hodin denně, doposud neměli dostatek lidí k pokrytí všech směn. Vedení města k tomuto kroku vedly signály od obyvatel a věříme, že budou s novou formou provozu městské policie spokojení.

7. 2. 2018


Program 60. ročníku Smetanovy Litomyšle

Národní festival Smetanova Litomyšl se bude v roce 2018 konat po šedesáté. K připomenutí mimořádnosti tohoto jubilea přispělo už slavnostní představení programu, které se 16. ledna uskutečnilo v pražském Rudolfinu. Součástí slavnosti bylo i podepsání smlouvy o partnerství s Českou filharmonií.

7. 2. 2018


Pozvánka na únorové jednání zastupitelstva

Zveme občany na jednání zastupitelstva, které se uskuteční ve čtvrtek 15. února od 16 hodin v Klenutém sále zámeckého pivovaru. Na programu budou rozpočtové změny, vyhláška o nočním klidu, majetkoprávní záležitosti či informace z jednání výborů zastupitelstva.

7. 2. 2018


Další kolo jednání ohledně budoucnosti Perštýnu

Litomyšl patří mezi nejhezčí a architektonicky nejoceňovanější města v republice. Přes všechny úspěchy se v ní však nachází místa, která by si zasloužila novou podobu. Mezi takové části Litomyšle bezesporu patří území ohraničené Loučnou, silnicí I/35 a sádkami, které obyvatelé neřeknou jinak než Perštýn.

7. 2. 2018


Nové značení ulic v historickém jádru

Někteří spoluobčané si jich už asi všimli. Řeč je o nových bílošedých cedulích s názvy jednotlivých ulic, které na sklonku minulého a začátku letošního roku nahradily původní značení v historickém jádru Litomyšle. Zajímá vás, proč k této změně došlo?

7. 2. 2018


Co by měli vědět lidé bydlící u vodních toků

K Litomyšli a blízkému okolí neodmyslitelně patří vodní toky, které dotvářejí ráz místní krajiny, a v jejich blízkosti bydlí stovky lidí. Řada z nich přesto neví, jaká práva a povinnosti pro ně vyplývají ze zákona č. 254/2001 Sb., o vodách. V následujících řádcích se pokusíme vysvětlit některé nejasnosti.

7. 2. 2018


Festival vzdělávání Nakopněte svoji školu

Festival vzdělávání Nakopněte svoji školu bude pro Pardubický kraj mimořádnou událostí. Cílem konference je poskytnout ředitelům škol, pedagogům, rodičům a studentům inspiraci s možností lépe se zorientovat v současných vzdělávacích trendech a ve způsobech vedení školy v třetím tisíciletí.

7. 2. 2018


Výběrové řízení na provozování kavárny v muzeu

Regionální muzeum v Litomyšli vyhlásilo výběrové řízení na pronájem a provozování kavárny ve své budově, Jiráskova 9, 57001 Litomyšl. Výběrového řízení se mohou zúčastnit vlastníci živnostenského oprávnění na živnost hostinská činnost. Výběrové řízení trvá do 18. února.

7. 2. 2018


V nemocnicích platí do odvolání zákaz návštěv

Na základě rozhodnutí generálního ředitele Nemocnice Pardubického kraje byl vyhlášen zákaz návštěv z důvodu počínající chřipkové epidemie. Toto opatření platí od úterý 6. února 2018 a bude v platnosti až do odvolání. Zákaz návštěv se týká všech pracovišť Nemocnice Pardubického kraje.

5. 2. 2018


Upozornění na omezení vjezdu na parkoviště u 3. ZŠ

Ve dnech 28. 1. 2018 a 2. 2. 2018 bude omezen vjezd na parkoviště v ulici T. G. Masaryka naproti III. základní škole, a to z důvodu příjezdu a odjezdu účastníků Olympiády dětí a mládeže 2018. Na místě bude zákaz vjezdu pro všechna vozidla s výjimkou pro transport dětí na ODM.

25. 1. 2018


Zapálení olympijského ohně v Litomyšli

V neděli 28. 1. 2018 odstartuje zimní olympiáda dětí a mládeže v Pardubickém kraji. Po slavnostním ceremoniálu v pardubické Tipsport aréně (začátek v 15.00 hodin) zapálíme olympijský oheň i u nás v Litomyšli, kam se tento sportovní svátek vrací po 15 letech. Přijďte se podívat na zámecké návrší!

22. 1. 2018


Regionální muzeum hledá průvodce a uklízečku

Sháníte přivýdělek? Pokud ano, tak vás možná zaujme nabídka Regionálního muzea v Litomyšli, kde v současné době hledají průvodce a uklízečku. Své přihlášky zasílejte na emailovou adresu klimes@rml.cz, vybraní uchazeči budou vyzváni k ústnímu pohovoru.

8. 1. 2018


Rok 2017 a Litomyšl v prezentaci Tři roky poté

Co vše se v uplynulém roce stihlo v našem městě udělat? Jaké má vedení města plány pro následující měsíce a roky? Které projekty se naopak musely přesunout? Tyto a mnohé další informace se můžete dozvědět v prezentaci Tři roky poté a co dál.

5. 1. 2018


Co radnice chystá na rok 2018?

Pro letošní rok zastupitelé schválili rozpočet ve výši téměř 303 milionů korun, jenž je asi o 10 % nižší než ten loňský. Rovněž se vyčlenilo přes 60 milionů korun na investice. Jedná se zhruba o poloviční částku než pro rok 2017 a ušetřené finance se použijí na obnovu a opravu stávajícího majetku města.

4. 1. 2018© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty