Litomysl Moderní historické město

Aktuality z města

Chcete se stát ředitelem/ředitelkou knihovny?

Až do konce března se mohou uchazeči hlásit do výběrového řízení na obsazení funkce ředitele/ředitelky Městské knihovny Litomyšl. Pokud máte rádi knihy a splňujete vypsaná kritéria, tak čtěte dále. V textu níže se dozvíte všechny podrobnosti k nabídce zaměstnání.

21. 01. 2019


Zapojte se do #Nepetuj

Není vám lhostejné životní prostředí a narůstající náklady za svoz odpadů? Litomyšl se stala partnerem ekologické kampaně #Nepetuj a společně se můžeme pokusit o změnu. Hlavní myšlenkou kampaně je snížit produkci jednorázových PET lahví a zároveň jít ostatním lidem příkladem.

13. 02. 2019


Jízdní řády autobusových linek

V příloze zveřejňujeme jízdní řády autobusových linek pro letošní rok. Platné jsou od 3. 3. 2019 do 14. 12. 2019. Jízdní řády byly zpracovány v rámci technologických možností dle připomínek měst a obcí. Změny, které nebyly zapracovány, nebylo možné k 3. 3. 2019 provést, avšak nadále je krajští úředníci evidují.

12. 02. 2019


Smetanův dům přijme zaměstnance

Smetanův dům hledá zaměstnance na pozici tajemník uměleckého provozu. Přihlášky do výběrového řízení včetně životopisu můžete posílat do 20. února na mail krejci@smetanuvdum.cz. Požadavky na tuto pracovní pozici najdete níže.

11. 02. 2019


Upozornění na změnu volebních místností

Ve dnech 24. až 25. května 2019 se uskuteční volby do Evropského parlamentu. Litomyšlany při nich čekají celkem tři významné změny ve spádových oblastech a umístění volebních místností. Občany na novinky upozorňujeme v předstihu a budou platit i v případě dalších voleb.

06. 02. 2019


Po roce se vrací festival Nakopněte svoji školu

Na Zámecké návrší v Litomyšli přijede více než 150 učitelů a ředitelů škol z celé České republiky. Čekají je tři dny plné přednášek, workshopů a doprovodného programu. Konference zaměřená na vzdělávání má za cíl především inspirovat a motivovat – pozitivně nakopnout.

04. 01. 2019


Pozvánka na únorové jednání zastupitelstva

Zveme občany na jednání zastupitelstva města, které se uskuteční ve čtvrtek 21. února od 16 hodin v zámeckém pivovaru. Na programu budou následující body: majetkoprávní záležitosti, změny rozpočtu města, přijetí obecně závazných vyhlášek o nočním klidu a stanovení školských obvodů.

06. 02. 2019


Zastupitelé řešili s projektanty výstavbu dálnice D35

Výstavba dálnice D35 je jedním z největších témat minulých i budoucích let, které výrazně ovlivní životy nás všech. Trasa páteřní komunikace spojující Čechy a Moravu byla v úseku Ostrov – Staré Město původně rozdělena do celkem šesti částí, z nichž dvě se přímo dotýkají našeho města.

06. 02. 2019


S logem města se budeme letos potkávat častěji

Město Litomyšl každoročně pomocí dotací podporuje opravy domů, sportovní kluby, kulturní akce či třeba nákupy domácích kompostérů. Od začátku roku 2019 mají příjemci dotací novou povinnost. Podle účelu poskytnuté finanční pomoci jsou povinni prezentovat město jako jednoho ze sponzorů.

06. 02. 2019


Restaurátoři obnovili malby v Očistcové kapli

Tým odborníků z Fakulty restaurování Univerzity Pardubice, který se věnoval vnitřní výzdobě unikátní Očistcové kaple, dokončil restaurování asi 50 metrů čtverečních maleb. Jednalo se již o třetí etapu podobného zásahu uskutečněnou po roce 1990 v kapli náležící k piaristickému chrámu.

06. 02. 2019


Městské hájenky bodují na Booking.com

Městské hájenky ve Strakově, Kozlově a na Budislavi se těší čím dál větší oblibě u turistů. Kromě vzrůstající návštěvnosti, která loni souhrnně dosáhla téměř 1000 klientů, o tom svědčí i ocenění Guest Review Awards 2018 agentury Booking.com. Ta zajišťuje online rezervaci ubytování pro turisty po celém světě.

06. 02. 2019


Vydejte se bílou stopou kolem Litomyšle

Sněhové podmínky v nejbližším okolí Litomyšle běžkařům zatím příliš nepřejí. Městské lesy tedy upravují v rámci možností alespoň přístupové cesty na Kozlovský kopec – „Bulvovku“ ze Strakova a lesní cestu ze Suché kolem Navrátilova rybníčku, a to včetně jejich propojení kolem lesa nad Strakovem a Pazuchou.

06. 02. 2019


Sakurová duše připomíná starou alej

Na ulici 9. května najdete od ledna novou skulpturu, která připomíná starou alej. „Sakurová duše“ je dílem řezbáře Jiřího Janočka, jenž ji vyřezal z kmene původního stromu z tamního stromořadí. Inspiraci pro své dílo hledal v japonské i české kultuře.

06. 02. 2019


Více kontejnerů, více možností pro třídění

U vlakového nádraží se v lednu na žádost obyvatel zveřejněné ve Starostově odpovědně objevily tři kontejnery na sklo, papír a plasty. V Litomyšli tak funguje již 55 stanovišť, v nichž najdete přes 250 kontejnerů na třídění plastů, čirého a směsného skla a papíru.

06. 02. 2019


Díky „Marušce“ můžete hlásit nepořádek již půl roku

Aplikace na hlášení závad Marushka Photo, kterou si můžete zdarma stáhnout z Google Play nebo Apple Store, pomáhá občanům již půl roku. Za tu dobu občané podali přes 80 validních podnětů, které se vyřešily nebo jsou v řešení. Do tohoto čísla nejsou započteny neúplná hlášení či spam.

06. 02. 2019© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty