Litomysl Moderní historické město

Aktuality z města

Inspiraci při rozvoji města hledáme v Rakousku

Při plánování budoucnosti je dobré mít na zřeteli, jak se věci dělají i v jiných částech světa. Z tohoto důvodu v květnu navštívili starosta Daniel Brýdl, městská architektka Zdeňka Vydrová a vedoucí odboru rozvoje a investic Antonín Dokoupil Vorarlbersko. V nejzápadnější spolkové zemi si prohlédli řadu lokalit.

05. 06. 2019


Povinnost vybudování kanalizační přípojky

Majitelé stavebních pozemků a staveb, kde vznikají odpadní vody, mají nově povinnost se připojit na městskou kanalizaci. Toto nařízení platí pouze v případech, že je připojení technicky proveditelné. Městský úřad přistoupí k zajištění připojení jednotlivých nemovitostí k nově vybudované kanalizaci.

05. 06. 2019


Ohlédnutí za Cestou vzájemného porozumění

Město se před třemi lety zapojilo do projektu Cestou vzájemného porozumění ve vzdělávání na území ORP Litomyšl (dále jen CVP), jehož cílem bylo vyrovnání příležitostí zdejších dětí z odlišných sociálních, ekonomických a kulturních prostředí. Zkrátka šlo o to, aby měly děti stejnou startovací čáru do života.

05. 06. 2019


Vedení města dále řeší záření Trikolory

Umělecké dílo Trikolora na autobusovém nádraží připomíná 100 let Československa od podzimních oslav, kdy bylo spuštěno. Za půl roku si 25metrová dominanta s nasvícenou horní částí v národních barvách od Václava Ciglera a Michala Motyčky našla řadu příznivců i odpůrců.

05. 06. 2019


Úpravy rozptylové loučky

Nevzhledný a kluzký chodník z žulových bloků vedoucí na rozptylovou loučku na místním hřbitově bude brzy minulostí. Stejně tak jako gumový povrch, který tam byl pro větší bezpečí návštěvníků položen. Městské služby Litomyšl budou přes prázdniny pracovat na odstranění povrchu této cesty.

05. 06. 2019


Opravy škol a školek přes prázdniny

Pomalu se blíží konec školního roku. Zatímco děti budou odpočívat při prázdninovém dovádění venku, v budovách škol bude panovat čirý ruch. Jako každý rok, i letos město plánuje na červenec a srpen dílčí opravy tříd, chodeb a dalších prostor, které jsou přes školní rok plné dětí.

05. 06. 2019


Litomyšlské dny barokní tradice 2019

V srpnu Litomyšl opět ožije barokní atmosférou. Ve dnech 11. – 18. 8. se uskuteční v pořadí již čtvrtý ročník duchovně kulturního festivalu Litomyšlské dny barokní tradice, který se pomalu ale jistě stává oblíbenou stálicí v kulturním kalendáři města Litomyšle.

05. 06. 2019


Budeme mít hřiště na discgolf?

Nabídka sportovního vyžití je ve městě poměrně obsáhlá, ale vždy jde situaci vylepšit. V příštím roce bychom se tak mohli dočkat hřiště na discgolf. Tento rekreační sport je velice oblíbený a vhodný pro hráče všeho věku. Jeho pravidla jsou jednoduchá – dostat létající talíř do koše na co nejmenší počet hodů.

05. 06. 2019


Den otevřených dveří v Litomyšlské nemocnici

Všech pět pracovišť Nemocnice Pardubického kraje, tedy Pardubická, Chrudimská, Svitavská, Orlickoústecká i Litomyšlská nemocnice, otevře v pátek 31. května 2019 od 9 do 12 hodin dveře veřejnosti i školákům. Akce se koná při příležitosti Dne Pardubického kraje, který se uskuteční taktéž 31. května.

29. 05. 2019


Litomyšlská muzejní noc

Rok se s rokem sešel a muzejní noc je opět tady. Koná se v sobotu 1. června a jejím cílem je představit kulturní dědictví zajímavým způsobem. A co jsme pro Vás letos připravili? Bude to řada výstav s doprovodnými programy, koncerty, noční prohlídky a další akce.

28. 05. 2019


Výsledky voleb do Evropského parlamentu

Po pěti letech měli občané členských zemí EU možnost volit do Evropského parlamentu. Účast veřejnosti byla ve dnech 24. a 25. května již tradičně nízká, došlo však k dílčímu zlepšení a k urnám namířilo více lidí než před pěti lety. Jak se volilo v ČR a Litomyšli?

27. 05. 2019


Pozor! Změna termínu Sportovních her MŠ

S ohledem na nepříznivou předpověď počasí se v úterý 28. 5 2019 ruší program Sportovních her MŠ. Organizátoři se omlouvají dětem, rodičům a personálu školek za případné komplikace a těší se na vás v náhradním termínu ve čtvrtek 13. 6. od 8.30 hodin. Děkujeme za pochopení.

27. 05. 2019


Květnové volby do EP a změna volebních místností

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční v pátek 24. května 2019 od 14:00 do 22:00 hodin a v sobotu 25. května 2019 od 8:00 do 14:00 hodin. Místem konání voleb ve volebním okrsku č. 1–16 města Litomyšl je volební místnost podle místa trvalého pobytu voliče.

03. 05. 2019


Špičky české architektury řešily rozvoj města

Zdeňka Vydrová, Josef Pleskot, Aleš Burian a Zdeněk Sendler. Tyto významné postavy české architektury se 30. dubna zúčastnily akce Den v Litomyšli s architekty aneb Jak dál ve výstavbě a rozvoji města, jejímž cílem bylo s odborníky, politiky a úředníky diskutovat nad budoucností města.

03. 05. 2019


Plánované opravy krajských silnic v Litomyšli

Nutná rekonstrukce komunikací v dubnu výrazně ovlivnila život ve městě. Při opravách poničeného povrchu silnic se ve městě tvořily dlouhé kolony. Auta stála v dopravních špičkách na světelné křižovatce i v dalších částech města. A dopravní komplikace budou v dalších měsících pokračovat.

03. 05. 2019© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty