Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Aktuality z města

Cyklobusy Českomoravským pomezím od 1. června!

I letos bude územím turistické oblasti Českomoravské pomezí projíždět několik cyklobusů, které vás přiblíží k mnoha atraktivitám tohoto regionu i na řadu oblíbených míst v okolí. Velkou novinkou je sjednocení a výrazné prodloužení období, kdy budou všechny cyklobusové linky v provozu.

03. 05. 2019


Nominujte osobnosti na Cenu purkmistra Laška

Rada města vyhlásila termín na předkládání návrhů na udělení Ceny purkmistra Laška. Do 31. května 2019 můžete na Městském úřadě v Litomyšli podávat písemné návrhy na ocenění osobnosti nebo osobností, které se významnou měrou zasloužily o rozvoj Litomyšle.

03. 05. 2019


Rozhlasové vysílání

Chcete dát vědět veřejnosti o plánované akci v místním rozhlasu? Pokud ano, pište na mail rozhlas@litomysl.cz. Vysílání čerpá informace z kalendáře akcí, takže nezapomeňte své události nahlásit do 21. dne v měsíci i do informačního centra na mail ic@litomysl.cz.

03. 05. 2019


Město zainvestuje nové stavební parcely

Nedostatek bydlení, zejména pro mladé rodiny, je jedním z témat, kterým se zastupitelé zavázali v programovém prohlášení zabývat. Město proto stejně jako v minulých letech připravuje několik projektů na podporu výstavby. Hlavní lokalitou, kam by se Litomyšl měla v příštích letech rozrůstat, jsou Lány.

03. 05. 2019


Litomyšlské projekty financované z dotací EU

Litomyšl byla v uplynulých letech úspěšná v celé řadě žádostí o finanční podporu z unijních dotačních programů. Níže se můžete podívat na nejvýznamnější z nich – hotové i probíhající. Dohromady na ně Litomyšl získala z dotací přes půl miliardy korun.

03. 05. 2019


Posunutí uzávěrky Lilie a zvýšení cen inzerce

Po jedenácti letech došlo k úpravě cen za inzerci v Lilii. Od roku 2008 se změnilo mnohé, včetně cen papíru, tisku a poplatku za roznos. Kvůli nárůstu těchto výdajů, které jsou pro letošní rok o zhruba sto tisíc korun vyšší, než tomu bylo v minulých letech, zdražujeme inzerci ve zpravodaji.

03. 05. 2019


Stav hydrogeologických vrtů je nutné řešit

Věděli jste, že v okolí Litomyšle je 25 pozorovacích vrtů, díky kterým odborníci hlídají kvalitu podzemní vody? Náš region je z hlediska vodohospodářství velice důležitý pro celou republiku, protože nám pod nohama každou vteřinu protečou stovky litrů čisté a kvalitní vody, která proudí Vysokomýtskou synklinálou.

03. 05. 2019


Přednáška ke správnému kompostování

Máte zahrádku a rádi pečujete o zeleň? Pokud ano, tak pro vás máme zajímavý tip. Město v minulých letech občanům přispělo 800korunovou dotací na nákup celkem 322 domácích kompostérů. Praxe však ukazuje, že ne každý uživatel umí správně a efektivně pracovat s biologickým odpadem.

03. 05. 2019


Krytý cyklopoint u Billy slouží všem

Přinášíme dobrou zprávu pro zdejší i přespolní milovníky cyklistiky. Díky dohodě města s řetězcem supermarketů Billa mohou majitelé kol bez omezení parkovat své stroje v krytém stání před prodejnou na autobusovém nádraží. Podobných míst je v Litomyšli nedostatek.

03. 05. 2019


Dotace na pořízení komunitních kompostérů

Město Litomyšl vyhlašuje pro rok 2019 dotační program na podporu nákupu komunitních kompostérů pro bytové domy. Výzva je určená pro zájemce bydlící na sídlištích, kde se má pořízením kompostérů snížit množství komunálního odpadu v popelnicích.

03. 05. 2019


Na Wembley vznikne dopravní hřiště

Děti patří mezi nejohroženější účastníky dopravního provozu. Na silnicích na ně čeká řada nebezpečí, a proto se v posledních letech po celé republice budují dopravní hřiště, kde se hravou formou mohou i malé děti naučit základním pravidlům bezpečnosti v dopravě.

03. 05. 2019


Změny v jízdních řádech autobusů

V příloze této aktuality zveřejňujeme změny jízdních řádů autobusových linek. Své připomínky k nim můžete do 7. května 2019 zaslat Mgr. Rostislavu Šimonovi na mail: rostislav.simon@litomysl.cz, případně volejte na telefonní číslo 461 653 362.

23. 04. 2019


Pozvánka na dubnové jednání zastupitelstva

Zveme veřejnost na jednání zastupitelstva, které se uskuteční ve čtvrtek 25. dubna od 16.00 hodin v sále Lidového domu v Litomyšli. Na programu jednání budou: majetkoprávní záležitosti, změny rozpočtu města na rok 2019, poskytnutí dotací z dotačních programů, změny územního plánu a další body.

12. 04. 2019


Černá hora se zazelená a bude lákat na hry i sport

Přírodní dětské hřiště, odpočívadla, lavičky, griloviště i zpevněné cesty. Na to vše se Litomyšlané mohou těšit na Černé hoře. Oblíbené místo bude v následujícím půlroce procházet proměnou za 3,3 milionu korun, město však může získat dvoumilionovou dotaci z Programu rozvoje venkova.

03. 04. 2019


Křížem krážem prázdninami 2019

Již od roku 2004 pořádá Město Litomyšl (odbor školství a sociální péče) oblíbenou prázdninovou zájmovou činnost pod názvem Křížem krážem prázdninami (KKP) na Toulovcově náměstí v Litomyšli. Děti z prvního stupně základních škol se mohou zúčastnit pestrého programu.

17. 04. 2019© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty