Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Aktuality z města

Litomyšlská muzejní noc

Rok se s rokem sešel a muzejní noc je opět tady. Koná se v sobotu 1. června a jejím cílem je představit kulturní dědictví zajímavým způsobem. A co jsme pro Vás letos připravili? Bude to řada výstav s doprovodnými programy, koncerty, noční prohlídky a další akce.

28. 5. 2019


Výsledky voleb do Evropského parlamentu

Po pěti letech měli občané členských zemí EU možnost volit do Evropského parlamentu. Účast veřejnosti byla ve dnech 24. a 25. května již tradičně nízká, došlo však k dílčímu zlepšení a k urnám namířilo více lidí než před pěti lety. Jak se volilo v ČR a Litomyšli?

27. 5. 2019


Pozor! Změna termínu Sportovních her MŠ

S ohledem na nepříznivou předpověď počasí se v úterý 28. 5 2019 ruší program Sportovních her MŠ. Organizátoři se omlouvají dětem, rodičům a personálu školek za případné komplikace a těší se na vás v náhradním termínu ve čtvrtek 13. 6. od 8.30 hodin. Děkujeme za pochopení.

27. 5. 2019


Květnové volby do EP a změna volebních místností

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční v pátek 24. května 2019 od 14:00 do 22:00 hodin a v sobotu 25. května 2019 od 8:00 do 14:00 hodin. Místem konání voleb ve volebním okrsku č. 1–16 města Litomyšl je volební místnost podle místa trvalého pobytu voliče.

3. 5. 2019


Špičky české architektury řešily rozvoj města

Zdeňka Vydrová, Josef Pleskot, Aleš Burian a Zdeněk Sendler. Tyto významné postavy české architektury se 30. dubna zúčastnily akce Den v Litomyšli s architekty aneb Jak dál ve výstavbě a rozvoji města, jejímž cílem bylo s odborníky, politiky a úředníky diskutovat nad budoucností města.

3. 5. 2019


Plánované opravy krajských silnic v Litomyšli

Nutná rekonstrukce komunikací v dubnu výrazně ovlivnila život ve městě. Při opravách poničeného povrchu silnic se ve městě tvořily dlouhé kolony. Auta stála v dopravních špičkách na světelné křižovatce i v dalších částech města. A dopravní komplikace budou v dalších měsících pokračovat.

3. 5. 2019


Hledáme ředitele/ředitelku Městské galerie Litomyšl!

Máte skvělé znalosti v dějinách umění, organizační talent a vyznáte se v oblasti příspěvkových organizací? Pokud ano, můžete se přihlásit do výběrového řízení na obsazení funkce ředitele/ředitelky Městské galerie Litomyšl. Své přihlášky posílejte do 6. května 2019.

12. 4. 2019


Zadržování vody v krajině je nutností

Českou republiku v minulých letech sužovala sucha, která škodila přírodě, zvířatům i člověku. Ministerstvo zemědělství vyčíslilo loňské ztráty spojené s nedostatkem vody na 12 miliard korun a dá se předpokládat, že i letošní a příští léta budou suchá a vyprahlá.

3. 5. 2019


Litomyšlské operační sály mění provozní dobu

V Litomyšlské nemocnici se chystají úpravy provozu chirurgického oddělení mimo běžnou pracovní dobu. Vycházejí ze schváleného plánu rozvoje krajských nemocnic. Jejich cílem je zajistit dostupnou a kvalitní zdravotní péči na území celého Pardubického kraje.

3. 5. 2019


Zápis do mateřských škol bude 14. května 2019

Připomínáme, že se blíží termín zápisu dětí do mateřských škol. Ten se bude konat 14. května 2019 v prostorách internátu Litomyšlské nemocnice na J. E. Purkyně 919 od 14 do 18 hodin. Zápis k povinnému předškolnímu vzdělávání se týká dětí, které dosáhnou do 31. 8. 2019 věku pěti let.

17. 4. 2019


Cyklobusy Českomoravským pomezím od 1. června!

I letos bude územím turistické oblasti Českomoravské pomezí projíždět několik cyklobusů, které vás přiblíží k mnoha atraktivitám tohoto regionu i na řadu oblíbených míst v okolí. Velkou novinkou je sjednocení a výrazné prodloužení období, kdy budou všechny cyklobusové linky v provozu.

3. 5. 2019


Nominujte osobnosti na Cenu purkmistra Laška

Rada města vyhlásila termín na předkládání návrhů na udělení Ceny purkmistra Laška. Do 31. května 2019 můžete na Městském úřadě v Litomyšli podávat písemné návrhy na ocenění osobnosti nebo osobností, které se významnou měrou zasloužily o rozvoj Litomyšle.

3. 5. 2019


Rozhlasové vysílání

Chcete dát vědět veřejnosti o plánované akci v místním rozhlasu? Pokud ano, pište na mail rozhlas@litomysl.cz. Vysílání čerpá informace z kalendáře akcí, takže nezapomeňte své události nahlásit do 21. dne v měsíci i do informačního centra na mail ic@litomysl.cz.

3. 5. 2019


Město zainvestuje nové stavební parcely

Nedostatek bydlení, zejména pro mladé rodiny, je jedním z témat, kterým se zastupitelé zavázali v programovém prohlášení zabývat. Město proto stejně jako v minulých letech připravuje několik projektů na podporu výstavby. Hlavní lokalitou, kam by se Litomyšl měla v příštích letech rozrůstat, jsou Lány.

3. 5. 2019


Litomyšlské projekty financované z dotací EU

Litomyšl byla v uplynulých letech úspěšná v celé řadě žádostí o finanční podporu z unijních dotačních programů. Níže se můžete podívat na nejvýznamnější z nich – hotové i probíhající. Dohromady na ně Litomyšl získala z dotací přes půl miliardy korun.

3. 5. 2019© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty