Litomysl Moderní historické město

Aktuality z města

Informace k farmářským trhům

Kvůli nedostatečnému zájmu prodejců došlo již v minulosti k rozhodnutí o zrušení farmářských trhů na Toulovcově náměstí. O nákup sezónního zboží však Litomyšlané nepřijdou. Došlo totiž k obnovení městské tržnice na máselné podsíni u služebny Městské policie Litomyšl.

04. 05. 2020


Chytrá křižovatka nejspíš bude

Město uspělo se žádostí o dotaci na „chytrou“ křižovatku na Státním fondu dopravní infrastruktury. V projektu se plánuje modernizace vybavení světelné křižovatky a díky systému dynamického řízení bude délka světelných signálů nově závislá na počtu projíždějících aut.

04. 05. 2020


Daň z nemovitosti nelze kvůli koronaviru snížit

Občané poslali vedení města v průběhu dubna několik dotazů k dani z nemovitosti, která je od roku 2020 oproti minulosti vyšší. Zvýšení ročního poplatku za pozemky, domy, byty a další nemovitosti má městu přinést ročně 10 milionů korun, které se použijí pouze na opravy majetku.

04. 05. 2020


Složenky za komunální odpad dostanete v červnu

Složenky na místní poplatek za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů budou rozeslány v prvním červnovém týdnu, standardně je občané dostávali již v dubnu. Preferovanou formou uhrazení je převod ze svého bankovního účtu.

04. 05. 2020


Informace o městské zeleni

S příchodem jara a teplého počasí se na několika místech ve městě můžete kochat záplavou barevných květů cibulovin. Rostliny opět rozkvetly na autobusovém nádraží, kde momentálně kvetou bílé a červené tulipány. Těšit se z nich ale můžete i jinde.

04. 05. 2020


Otvírací doba sběrného dvoru

Sběrný dvůr v Litomyšli se otevřel veřejnosti ve středu 15. dubna. Připomínáme, že i v tomto provozu je nutné nosit roušky, dodržovat základní hygienická opatření a udržovat dvoumetrové rozestupy. Dbejte pokynů od obsluhy. Sběrný dvůr se nachází na Mařákově ulici, tel. 461 615 714.

04. 05. 2020


Dotace na kompostéry

Od 1. června letošního roku mohou občané žádat o dotaci na domácí kompostéry. Město v případě schválení dotace a dodržení všech podmínek přispěje na nákup kompostéru dle vlastního výběru o minimálním objemu 390 litrů částkou tisíc korun.

04. 05. 2020


Jarní svozové akce biologického odpadu

Upozornění nejenom pro místní zahrádkáře. Městské služby Litomyšl budou zajišťovat v termínu od 4. května do 15. května na základě osobní a písemné objednávky občanů města pouze odvoz nebo likvidaci biologického odpadu (tráva, odpad ze zahrádek, větve).

04. 05. 2020


Změna cen za vývoz jímek

Na základě dohody s osadními výbory integrovaných obcí, kde není vybudována kanalizace, dojde od 1. června letošního roku k úpravě cen za čerpání a odvoz fekálií. Společnost Vodovody bude od června účtovat občanům Kornic, Nedošína, Pazuchy, Suché, Nové Vsi, Pohodlí i Litomyšle paušální částku 1100 Kč.

04. 05. 2020


Jednání bezpečnostní rady města - 4. května

V pondělí 4. května se ráno sešla bezpečnostní rada města. Níže se dočtete aktuální a ověřené informace k 10.00 hod. Informujeme například o znovuotevření finančního úřadu, další pomoci podnikatelům, aktuálním počtu pozitivně testovaných a další informace.

14. 05. 2020


Změny vprovozu MHD

Od 11. 05. nebude MHD obsluhovat zastávky Fügnerova - nová a Sokolovna - u hřiště. Náhradními zastávkami jsou Trstěnická a Sokolovna. Důvodem jsou stavební práce na rekonstrukci elektrické sítě v ulici Sadová. Práce budou trvat přibližně jeden měsíc, neobsluhované i náhradní zastávky budou označeny.

04. 05. 2020


Nouzový stav platí do 17. května. Kdy se co otevře?

Poslanci schválili prodloužení nouzového stavu do 17. května. Minimálně do tohoto data tak dosud platné zákazy a omezení spjatá s koronavirovou nákazou. Harmonogram plánovaného uvolňování přijatých opatření najdete níže.

01. 01. 1970


Od 1. května se za parkování a jízdu v MHD opět platí

Upozorňujeme občany, že od 1. května dojde ke znovuzavedení jízdného v MHD Litomyšl, od stejného data je v souladu s nařízením vlády opět zpoplatněno parkování ve městě, které bylo doposud zdarma.

28. 04. 2020


Jednání bezpečnostní rady města - 27. 4.

V pondělí 27. dubna se ráno sešla bezpečnostní rada města. Níže se dočtete aktuální a ověřené informace k 10.00 hod. Informujeme například o uvolňování vládních opatření, možnosti vracení vstupného na kulturní a společenská představení, otevření knihovny či o prodeji sezónního zboží.

27. 04. 2020


Fond shání peníze pro více testů na covid-19

Litomyšlská nemocnice by mohla provádět výrazně vyšší počet testů na covid-19, bude-li to situace vyžadovat. Finance na nákup potřebného vybavení shání Nadační fond pro rozvoj zdravotnictví Litomyšlska. Díky novému izolátoru můžeme být lépe připraveni na případné další vlny nákazy.

23. 04. 2020© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty