Litomysl Cena města

Laureáti Ceny města Litomyšle v roce 2002

cena za nejlepší kulturní či sportovní počin roku

Městu Litomyšl za 4. ročník Toulovcových prázdninových pátků.

Cílem tohoto projektu je oživovat prázdninovou Litomyšl a to se organizátorům již několik let daří. Hlavním znakem je pravidelnost - každý pátek, ve stejný čas na stejném místě čeká návštěvníky pohádka nejen pro děti a folkový koncert nejen pro dospělé.


podnikatel roku

Michal Kortyš - ELKOR

Za vybudování stabilní firmy, která neustále rozšiřuje nabídku svých služeb. V průběhu roku se podílí na kulturní i sportovní reprezentaci města a je kontaktním místem pro kabelovou televizi.


sportovec roku

Jiskra Litomyšl - oddíl stolního tenisu - ženy

Dlouhodobě nejúspěšnějším odvětvím Jiskry je stolní tenis. Ženy A drží již několik let 1. ligu. Rok 2002 končily v sestavě Marta Lněničková, Monika Kovářová, Andrea Bajerová a Martina Šilhánová v první polovině tabulky.


student roku

Josef Kopecký (Vyšší odborná škola a SO škola technická Litomyšl, Studen oboru Mechanizace a služby, odborná profilace Provoz mechanizace a služby)

Jeho zájem o studium je patrný nejen z vynikajících výsledků, kterých dosahuje, ale i z jeho práce prezentující nejmodernější řešení proměnlivého časování ventilových rozvodů použité na vozech BMP modelu 2002.


zvláštní cena za přínos městu

Růžička Jindřich, PhDr. CSc.

historik, archivář, vystudoval učitelskou kombinaci dějepis, filozofie a současně Státní archivní školu, nastoupil jako správce městského muzea a archivu v Litomyšli a současně spravoval pobočku zemědělského a lesnického archivu, po odluce archivu od muzea se stal vedoucím Městského, později Okresního archivu v Litomyšli. Od roku 1957 do roku 1976 vedl městskou kroniku. Publikoval několik monografií, stovky odborných studií s archivní a regionální tematikou. Několik desetiletí se zabýval životem a dílem H.G. Schauera, odborně připravil mezinárodní sympozium jež se při příležitosti jeho životního výročí konalo v Litomyšli v roce 1992.© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty