Litomysl Cena města

Laureáti Ceny města Litomyšle v roce 1999

cena za přínos litomyšlské společnosti

Miroslav Sobotka

Archivář, laický historik a propagátor hasičského hnutí.


podnikatel roku

Miroslav Kubík (in memoriam)

Za několik let vybudoval velkoobchod s potravinami a síť prodejen. Na Smetanově náměstí dokázal zrekonstruovat historický objekt, který dnes slouží jako obchodní centrum s potravinářským zbožím a v průběhu celého týdne oživuje náměstí. Rozvíjel další podnikatelské aktivity - mimo jiné i výstavbu plynovodů.


sportovec roku

Stolní tenistky TJ Jiskra (Petra Šestáková, Marta Lněničková, Iva Němcová, Martina Šilhanová)

Po postupu do extraligové soutěže v loňském roce si jako jediný, ryze neprofesionální tým udržoval čelní postavení v tabulce nejvyšší soutěže žen v České republice.


student roku

Jiří Bláha (absolvent VOŠ restaurátorské)

Ocenění získal nejen za své studijní výsledky, ale přihlédnuto bylo také k jeho mimoškolním aktivitám (ochotnické divadlo, moderování Miss Majáles, čestné uznání v soutěži Wolkrům Prostějov, organizování mezinárodní konference o restaurování).


zvláštní cena za přínos městu

"Tým UNESCO"

Ve složení: Ing. Miroslav Brýdl, Mgr. Michael Beneš, Dr. Dobroslav Líbal, Vladimír Uher, arch. Aleš Vošahlík a všichni ostatní, kteří se zasloužili o zápis zámeckého areálu Litomyšl do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty