Litomysl Město pro lidi

Litomyšlské dvorky již popáté!

Od 11. do 13. září se opět zaplní litomyšlské dvorky hudbou, divadlem, výstavami i autorským čtením. Jde o doprovodný program ke Dnům otevřených dveří památek. Zavedeme vás i do míst, která jste možná ještě neviděli. Akce či snížené vstupné najdete i v interiérech památkových objektů.

Do bohatého programu se opět velkoryse připojila Městská knihovna Litomyšl, která na pátek připravila na radničním dvorku autorské čtení a výstavu z tvorby Jany Andrlíkové, prodej vyřazených knih spolu s projektem Najdi-přečti-předej a koncert country-folkové kapely BACHADRING. Páteční program si užijí i nejmladší účastníci festivalu, kteří mohou navštívit dvorek Rodinného centra a připojit se k charitativnímu setkání s výtvarnou dílnou nebo dvorek Školamyšle, kde na ně čeká vedle výtvarné dílny i malé občerstvení od místních žáků. Podvečer bude patřit Rudovi Hancvenclovi a jeho netradičním loutkovým pohádkám Karmen a O zvířátkách na dvorku Augustovy tiskárny. Dramatický zážitek vás bude čekat i na dvorku zámeckého pivovaru, kde svůj projekt LiStOVáNí se stand-upovým vystoupením představí Lukáš Hejlík. Na závěr dne se v Havran Steak Baru rozezní písně Zuzany Navarové a autorské tvorby v podání držitelů ceny Anděl z roku 2016 Martiny Trchové a Patrika Henela.

Sobotní program zahájí bazar na dvorku Bowling baru Peklo s koncertem Bohdany Sýkorové, odkud se můžete občerstveni z tamní kuchyně i baru přesunout na dvorek U Kuděje, kde se setkáte s tvorbou předního českého grafika Karla Demela. Na stejném místě se večer uskuteční i koncert alternativní janovské kapely Neznámému bohu. Sobota ale bude bohatá i na další koncerty! Před Městskou galerií vystoupí se saxofonem a akrylovými koulemi Nikol a Valerie, do Augustovy tiskárny vás jistě přiláká zpěv, violoncello a looping zpěvačky a textařky Veronique. Poté stačí sejít jen schody a budete na dvorku Underground Restaurantu, kde své i světové písně zahrají hudebníci Pishcoth a Vojtimír z kapely Echonaut v buskingovém duchu s kytarou a přenosným bubnem. Od koncertů si můžete odpočinout v klidném prostředí zahrady 2ar(t) se čtením litomyšlské skupiny POEZIE 20XX ve složení Petry Beranové, Milana Gábrlíka, Pavla Mrověce a Jiřího Vodehnala s jedinečným kytarovým doprovodem Tomáše J. Holého. Večerní program podtrhne koncert se zpěvem a akordeonem mísící prvky world-music, šansonu, klezmeru a folku na dvorku vinotéky a vinárny U Mydláře s frontmanem kapely Cirkus Problem – Jiřím Čevelou.

Po nedělním obědě s námi můžete završit festival ve Váchalově ulici. Programu se chopí divadelní lektorka Anya Kopecká a výtvarník Kamil Kopecký, kteří v zahrádce 1ar(t) povedou výtvarnou dílnu a také divadlo divadelního spolku Myšli s pohádkami Miloše Macourka v podání skupiny místních dětí. S letošním programem se rozloučíme v rytmu jazzu, šansonu a blues kapely La Mimoza v čele se zpěvačkou Veronikou Jílkovou, pianistou Martinem Buchtou a kytaristou Boleslavem Houdkem.
Konkrétní informace hledejte na Facebooku nebo na propagačních materiálech akce.

Seznam otevřených památek a doprovodné akce naleznete v přiloženém programovém plakátu Dnů otevřených dveří památek.

Mgr. Tereza Jiroušková

 

vyvěsila Ing. Michaela Severová
vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu MěÚ Litomyšl

datum zveřejnění: 28. 08. 2020
datum aktualizace: 14. 09. 2020
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Litomyšlské dvorky již popáté!

obrázek k aktualitě Litomyšlské dvorky již popáté!

obrázek k aktualitě Litomyšlské dvorky již popáté!

obrázek k aktualitě Litomyšlské dvorky již popáté!


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty