Litomysl Město pro lidi

Cestovatelské soutěže jsou v plném proudu!

Pokud máte rádi výlety a ještě k tomu rádi vyhráváte, jsou tyto řádky určeny právě vám! Litomyšl je zapojena hned v několika zajímavých soutěžích. Objevovat můžete krásy Litomyšle, Českomoravského pomezí nebo třeba památek UNESCO v České i Slovenské republice.

Poznat krásy regionu na pomezí Čech a Moravy můžete díky soutěži Kouzelné putování Českomoravským pomezím. V této soutěži sbíráte samolepky z pětadvaceti nejzajímavějších turistických cílů našeho regionu.  Letošní novinkou pro milovníky výšek je soutěž Vzhůru do oblak! Soutěž vás provede po 15 rozhlednách, věžích i přírodních vyhlídkách. Cílem hry je tentokrát najít odpovědi alespoň na 5 otázek. Hrací karty jsou k vyzvednutí v informačních centrech nebo si je můžete stáhnout na www.ceskomoravskepomezi.cz.

Nekonečná soutěž UNES&CO. je určena milovníkům památek UNESCO. Každý rok stačí navštívit 3 města s památkou UNESCO a stáváte se V.I.P. členem UNES&CO. a postupujete do slosování o víkendové pobyty a řadu dalších cen. Soutěž je rozšířena i na slovenské památky UNESCO. Vaše osobní hrací karta je ke stažení na www.unesco-czech.cz. Zde najdete i podrobná pravidla.

Česká inspirace organizuje soutěž pro ty, kdo z nějakého důvodu nemohou nebo nechtějí cestovat, ale zájem o krásná místa naší republiky mají také. Stačí na www.ceskinspirace.cz zodpovědět pár kvízových otázek a poté si jen držet palce, aby se na vás usmála Štěstěna. Každého půl roku na vás čeká nová sada otázek – vracet k nám se vyplatí!

Jste-li majitelem chytrého telefonu, můžete si stáhnout aplikaci Geofun. Jde o unikátní hru, která vychází s principů geocachingu a zábavnou formou vás provede po mnoha zajímavých místech v regionu. Jen v Litomyšli můžete hrát hru Rodák Bedřich, na zámku Pozornost nade vše či Zámecká pošta pro Tebe, kousek vedle Litomyšlské zahrady, Červená věž či Magdalena Dobromila nebo Váchalův krvák.      

A nesmíme samozřejmě zapomenout na Litomyšlskou účtenkovku, která má uzavírku koncem prázdnin. Stačí navštívit alespoň dvě restaurace či hospody a utratit zde minimálně 500 Kč. Poté obě potvrzení s vyplněnou kartou dopravit na radnici a čekat, zda budete vylosováni a město Litomyšl vám celou útratu uhradí. Nasčítávat budeme až do částky 20 tisíc korun českých. Losování proběhne v sobotu 5. září v rámci Litomyšlské veselice.

Až do konce letošního roku můžete sbírat razítka v soutěži Lázeňské prameny. Stačí, když si ochutnáte některou lázeňskou dobrotu z našich 30 pramenů. Hrací karta je ke stažení na www.lazneducha.cz, www.litomysl.cz, případně k vyzvednutí v informačním centru.
Přejeme pohodové prázdniny a hodně parádních zážitků na vašich cestách!

Ing. Michaela Severová
vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu MěÚ Litomyšl

datum zveřejnění: 28. 07. 2020
datum aktualizace: 02. 09. 2020
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Cestovatelské soutěže jsou v plném proudu!


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty