Litomysl Město pro lidi

Prázdninová lehátková vyhlídka u saletu

Jedním z nejcennějších architektonických prvků zámku v Litomyšli jsou sgrafita. Poslední úterý v červenci a v srpnu pro vás připravíme takové podmínky, abyste si užili výhled na jednotlivá „psaníčka“ z pohodlí lehátek. Zapůjčíme i dalekohledy, abyste se mohli přesvědčit, že se ani jedno psaníčko neopakuje.

Věříme, že zapadající sluníčko nám zámek parádně „nasvítí“ a posezení na Francouzské zahradě nebude mít chybu. Pro dobrou pohodu bude zajištěn i hudební doprovod a prodlouženou otevírací dobu bude mít i zámecké sklepení se stálou expozicí soch Olbrama Zoubka a Srdcem pro Václava Havla. Ve sklepení kromě těchto atraktivit zraje na lahvích i výborné víno, které je k pozorování sgrafit ideálním doplňkem. 

Akci pořádá město Litomyšl ve spolupráci se Státním zámkem Litomyšl, příspěvkovou organizací Zámecké návrší a Smetanovou Litomyšlí. Tato akce je podpořena i grantem z Ministerstva kultury ČR.    

Tak tedy nezapomeňte, v úterý 28. července hraje Unotrio a v úterý 25. srpna seskupení Jen tak. Těšíme se vždy v 19.00 hodin na viděnou ve Francouzské zahradě.

Ing. Michaela Severová
vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu MěÚ Litomyšl

datum zveřejnění: 20. 07. 2020
datum aktualizace: 20. 07. 2020
zveřejnil: Ing. Michaela Severová 

obrázek k aktualitě Prázdninová lehátková vyhlídka u saletu


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty