Litomysl Město pro lidi

Večer chval v Klášterních zahradách

Další litomyšlský večer chval je naplánovaný na sobotu 25. července od 16.00 do 19.00 hodin. Tentokrát se potkáme v Klášterních zahradách. Po roce se do Litomyšle vrací kapela Timothy, vystoupí i skupina Good Work a celé odpoledne bude moderovat Pavol Strežo.

Úvodní slovo bude patřit zástupcům litomyšlských církví. Akci organizace Credo za pomoci města Litomyšl. Vstup je volný.

Po roce se do Litomyšle vrací slovenská kapela Timothy. Vznikla v Prešově v roce 1991 a stála také u zrodu prvního ročníku CampFestu – největšího slovenského worship open air festivalu. Worship se překládá jako uctívání, případně jako chválení. Timothy doslova znamená: „ti kteří chválí Boha.“ Sama kapela říká: “Nechceme o našom Bohu iba hovoriť, ale chceme Ho aj osobne poznať!“ Za roky působení vypilovala kapela ty nejkrásnější chvály ve slovenském jazyce. V nástrojovém obsazení nechybí kytara, housle, ale ani bicí či klávesy.  

Druhým vystupujícím bude skupina Good Work. Kapela se podle svých slov snaží bořit mýty a zažité představy o škatulkování hudby. Repertoár skupiny je důkazem umění o propojování hudebních stylů. Přiznány jsou folklórní kořeny řady muzikantů, které se dokonale pojí se soudobým popovým projevem kapely jako celku. Koncerty v podání této skupiny jsou strhujícím zážitkem a doslova i pastvou pro oči. Do rytmu dokážou rozhýbat nejen mladé posluchače, ale i ty starší, kteří si rádi zavzpomínají na svá mladá léta.

Posledním hostem je Pavol Strežo, který bude celé odpoledne moderovat a bude mít i evangelizační slovo.

Ing. Michaela Severová
vedoucí odboru kultur a cestovního ruchu MěÚ Litomyšl

datum zveřejnění: 01. 01. 1970
datum aktualizace: 18. 07. 2020
zveřejnil: Ing. Michaela Severová 

obrázek k aktualitě Večer chval v Klášterních zahradách

obrázek k aktualitě Večer chval v Klášterních zahradách

obrázek k aktualitě Večer chval v Klášterních zahradách

obrázek k aktualitě Večer chval v Klášterních zahradách


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty