Litomysl Město pro lidi

Pravdivě vykreslená historie o rytíři Toulovcovi

Představujeme novinku pro ty nejmenší cestovatele a výletníky. Originální omalovánky se spoustou otázek a úkolů spatřily světlo světa díky Sdružení obcí Toulovcovy Maštale a městu Litomyšl. Na dvaadvaceti stranách se můžete seznámit s tím, jaký život mohl rytíř Vavřinec Toulovec prožít.

Víte, co má společného rytíř Toulovec, Toulovcovy maštale a Toulovcovo náměstí? Chcete se dozvědět, proč se Toulovcovu náměstí v Litomyšli říká lidově Špitálek? A hledali jste již někdy v Toulovcových maštalích poklad? To vše a mnohem víc se dozvíte právě z omalovánek. Nádherné výtvarné zpracování a nápadité otázky jsou z dílny Josefa Sodomky, o texty se postarala Kateřina Zelenková a tisklo se v tiskárně HRG Litomyšl.
Netradiční omalovánky jsou k dostání v IC Litomyšl, v městské galerii i v regionálním muzeu. Zakoupit je můžete i v Turistickém informačním centrum Maštale, které sídlí v Muzeu dýmek v Proseči. Právě z Proseče si můžete udělat výlet nejen do Toulovcových maštalí, ale třeba i na Toulovcovu rozhlednu, případně na rozhlednu Terezka a Borůvka.

Ing. Michaela Severová
vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu MěÚ Litomyšl

datum zveřejnění: 01. 01. 1970
datum aktualizace: 30. 06. 2020
zveřejnil: Ing. Michaela Severová 

obrázek k aktualitě Pravdivě vykreslená historie o rytíři Toulovcovi


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty