Litomysl Město pro lidi

Změny v názvech školek

Od září budeme mít v Litomyšli nové názvy školek. Pro děti i rodiče to nebude náročná změna na zapamatování, II. MŠ 17. listopadu, lidově známá jako „vertexová“, se bude jmenovat Sedmikráska. Nové jméno v sobě skrývá informaci o tom, že školka bude mít od září sedm oddělení.

Z toho jsou dvě nová z bývalých prostor DDM. Změna názvu se dotkne i III. MŠ Lidická, která se nově bude jmenovat MŠ v Líbánkách a mít pět tříd. Formálně totiž bude zastupovat i I. MŠ Jiráskova - „zámeckou“, která kvůli nucenému vystěhování z Panského domu bude mít už jenom jednu budovu a v ní dvě oddělení, které bude administrativně spravovat MŠ v Líbánkách. Učitelky i děti budou ve třídách v budově u zámku i nadále a nedojde k jejich zrušení, formálně však budou spadat pod MŠ v Líbánkách.

Názvy vymyslely přímo zaměstnankyně školek a důležitou informací s těmito formálními změnami je, že nedojde k redukci míst pro děti či tříd, naopak, došlo k navýšení kapacity. Město v minulých letech investovalo přes 25 milionů korun do úprav litomyšlských školek a s rodiči dětí z I. MŠ několikrát komunikovalo o plánovaných změnách.


datum zveřejnění: 03. 06. 2020
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Změny v názvech školek


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty