Litomysl Město pro lidi záložky a sdílení

Jednání bezpečnostní rady města - 25. 3.

Ve středu 25. března se na pravidelném jednání sešla bezpečnostní rada města. Níže najdete aktuální a ověřené informace k 10.00 hod. tohoto dne. Přečíst si můžete o situaci na Litomyšlsku, pomoci zdejší nemocnici, prominutí parkovného a informace k poplatku ze psů.

SITUACE V LITOMYŠLI JE KLIDNÁ. Podle dnešního vyjádření krajské hygieny v Litomyšli v souvislosti s koronavirem nedošlo k žádné dramatické změně, pokračují zde standardní preventivní úkony jako v jiných městech. Za celý okres Svitavy je k dnešnímu ránu potvrzeno osm pozitivně diagnostikovaných pacientů.

POMÁHAJÍ VŠICHNI. Místní podniky včera dodaly nedostatkové polomasky s filtry do Litomyšlské nemocnice, město lékařům ve stejný den předalo vyprané a vydezinfikované roušky od místních dobrovolníků, redistribujeme také nedostatkovou desinfekci, kterou město obdrželo darem od firmy z nedaleké obce. Současně se pokračuje s distribucí ochranných prostředků pro praktické a ambulantní lékaře, zubaře, lékárníky a pracovníky v sociálních službách z první větší státní zásilky. Celkem úřad v minulých dnech obdržel zásilku 4500 ústenek a 1300 respirátorů a do konce týdne očekává další dodávku. Moc děkujeme všem za jejich pomoc.

VSTUP DO NEMOCNICE. Je možný pouze kolem budovy vrátnice, automobilům je vjezd zakázán. Všechny přicházející pacienty také kontroluje tým zdravotní služby, který zjišťuje příznaky nemoci.

PARKOVÁNÍ I MHD ZDARMA. Připomínáme, že nařízením vlády odpadla povinnost platit parkované ve zpoplatněných zónách, MHD jezdí zdarma.

SPLATNOST POPLATKU ZE PSŮ. Z důvodu mimořádných opatření s cílem minimalizace osobních kontaktů preferujeme při placení místního poplatku ze psů bezhotovostní platby. Pokud platíte místní poplatek ze psů hotově na pokladnách města, správce poplatku bude tolerovat úhradu až do 30. 6. 2020 bez sankčního navýšení.

DŮLEŽITÉ INFORMACE Z JEDNÁNÍ VLÁDY. Vláda prodloužila do 1. dubna platnost přijatých opatření v boji proti koronaviru. Nejdůležitější najdete ZDE.

Informace z minulého jednání bezpečnostní rady najdete v tomto odkazu.


datum zveřejnění: 25. 03. 2020
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Jednání bezpečnostní rady města - 25. 3.


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty