Litomysl Město pro lidi

Poskytujeme pomoc seniorům

Epidemie koronaviru výrazně omezila život v České republice. Žádáme zejména seniory a další rizikové kategorie spoluobčanů, aby vycházeli z domu jen v nezbytně nutných případech. Vedení města ve spolupráci s dobrovolníky nabízí pomoc při nákupech a dalších nutnostech.

Pomoc potřebným:

město Litomyšl ve spolupráci se skauty, církvemi a zaměstnanci města spouští od 17.3. asistenci s nákupy, pochůzkami a dalšími nutnostmi. Rádi v pracovních dnech pomůžeme s nákupem základních potravin, drogerie, krmiva pro zvířata (nelze si vybírat značky, nakupujeme podle aktuální situace) i s mimořádnými situacemi, například nákupem léků, pochůzkami, venčením domácích mazlíčků.

Každý den od 8.00 do 10.00 můžete volat na číslo 605 929 273 nebo vyplnit formulář na www.litomysl.cz/pomoc

Rozvoz proběhne odpoledne. Služba je zdarma a funguje od 17. 3., nákup hradí objednatel. Maximální výše nákupu je 500 Kč.

Akci zaštiťuje město Litomyšl, prosíme, aby služby využívali pouze lidé v nouzi (handicapovaní, nad 60 let, lidé v karanténě). Služba je k dispozici pouze občanům Litomyšle a integrovaných obcí.  „Chceme alespoň nějak pomoci nejrizikovější části obyvatel, kterou tvoří zejména naši senioři. Jsem moc rád, že se nám podařilo sehnat desítky dobrovolníků a vyzývám seniory, handicapované a lidi v nouzi, aby se na nás obrátili. Uděláme vše pro to, abychom jim pomohli,“ uvedl místostarosta Radomil Kašpar.

 


datum zveřejnění: 16. 03. 2020
datum aktualizace: 31. 03. 2020
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Poskytujeme pomoc seniorům

Pomoc potřebným

Pomoc živnostníkům


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty