Litomysl Město pro lidi

Zastupitelé vybrali investora na výstavbu nových bytů

Dva domy s nabídkou více než 70 nových bytů na ulici Z. Kopala postaví společnost CZ Stavební holding (CZSH) podle návrhu architekta Aleše Buriana. V únoru o tom rozhodli zastupitelé, kteří projekt vybrali s ohledem na počet a rozložení bytů a kvalitu navrhovaných veřejných i společných prostorů.

V letošním roce pravděpodobně ještě výstavba nezačne, ale měla by se vyřídit všechna potřebná povolení. „Nebylo to snadné rozhodování, protože nám přišlo sedm dobrých projektů a zejména ty od CZSH a investora Martina Kubíka byly opravdu kvalitní. Nakonec jsme se rozhodli pro CZSH a návrh architekta Aleše Buriana s ohledem na vysokou předpokládanou kvalitu bydlení i veřejných a společných prostor, chybět nebudou ani místa pro komunitní setkávání a případné komerční využití. Jelikož mají bytové domy stát na pozemku města, tak jsme návrhy před odsouhlasením prodeje hodně připomínkovali. Výslednou cenu nemůžeme ovlivnit, ale i dostupnost jsme samozřejmě řešili a bylo nám přislíbeno, že nové bydlení bude stát v Litomyšli podobně jako v okolních městech,“ řekl k hlasování zastupitelstva starosta Daniel Brýdl.

V návrhu architekta Aleše Buriana, který je v Litomyšli podepsaný například pod budovou III. ZŠ a několika sportovišti včetně městské haly, se kromě 75 - 84 bytů o rozložení 1+kk, 2+kk, 3+kk a 4+kk počítá s krytým parkovištěm, výtahem, kójemi pro ukládání věcí, veřejným prostorem či velkými balkóny.

Myslím si, že jsme nakonec pro Litomyšlany zvolili nejlepší řešení, byť ty byty samozřejmě něco budou stát. Právě kvůli vysoké ceně nemovitostí a nájmů jsem rád, že se konečně začíná stavět. Nejedná se jen o tento projekt, protože nové byty chtějí v Litomyšli postavit i další soukromníci a město současně připravuje zainvestování parcel na Lánech, Husovce a na Babce, kde mohou vyrůst další desítky nových domů. Bohužel, administrativní náročnost a byrokracie jsou velkou bolestí našeho státu, takže to všechno trvá,“ dodal k usnesení zastupitelstva místostarosta Radomil Kašpar.

Další informace k výstavbě bydlení přineseme v průběhu letošního roku.


datum zveřejnění: 02. 03. 2020
datum aktualizace: 16. 03. 2020
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Zastupitelé vybrali investora na výstavbu nových bytů


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty