Litomysl Město pro lidi záložky a sdílení

Veletrhy cestovního ruchu cítíme jako příležitost

Litomyšl se na veletrzích cestovního ruchu představuje spolu s Českomoravským pomezím v expozici Východních Čech, ale také jako součást prezentace Českého dědictví UNESCO a České inspirace. Velkou novinkou je spojení s Fórem cestovního ruchu.

I mezi odborníky na cestovní ruch a marketing se najde mnoho těch, kterým veletrhy připadají jako přežitá záležitost. Má smysl v době internetu nabízet atraktivity jednotlivých míst v halách a stěhovat hory materiálů z místa na místo? My si myslíme, že určitě ano! Velkou příležitost vidíme především v tom, že s návštěvníky můžeme mluvit. Zjistit, co je zajímá a co mají rádi – potom je teprve možné nabídnout konkrétní místo či zážitek. Z letošních veletrhů jsme si přivezli asi dva tisíce vyplněných Rychlokvízů, téměř s každým, kdo jej vyplňoval, jsme mluvili a díky tomu máme skvělou zpětnou vazbu. Prověřit si své znalosti můžete také, stačí si stáhnout v příloze této zprávy nejaktuálnější Rychlokvíz.  

Litomyšl se v letošním roce představuje spolu s Českomoravským pomezím v expozici Východních Čech, ale také jako součást prezentace Českého dědictví UNESCO a České inspirace. Velkou novinkou je spojení s Fórem cestovního ruchu. Jde o velmi významnou organizaci, která sdružuje snad všechny důležité profesní i regionální organizace v cestovním ruchu včetně podnikatelských asociací. Mezi členy patří například Asociace cestovních kanceláří, Asociace průvodců, Asociace kuchařů a cukrářů, Asociace venkovské turistiky, Asociace turistických regionů, Asociace campů, Asociace krajů a mnoho dalších. České dědictví UNESCO má tu čest být přidruženým členem tohoto zapsaného spolku a aktivně se podílet na jeho činnosti.         

Veletržní putování jsme zahájili na veletrhu Regiontour v Brně, kde jsme tradičně křtili nástěnné a stolní kalendáře a představili i kalendář akcí Litomyšle, program Smetanovy Litomyšle, Zahájení 9. litomyšlské lázeňské sezóny, Gastroslavností i další akce. V prezentaci krás našich měst jsme pokračovali v Bratislavě. Tento veletrh každoročně navštíví opravdu obrovské množství návštěvníků, kteří dovolenou v Čechách vyhledávají a milují. Právě na tomto veletrhu velmi vítají cestovatelskou soutěž UNES&CO., která byla před několika lety rozšířena i na slovenské památky UNESCO. Od letošního roku můžete sbírat razítka i v Krušnohoří a v Kladrubech – tedy u našich UNESCO nováčků. Podrobnější informace na www.unesco-czech.cz. Další veletržní zastávkou, na které se to bez nás neobejde, byla nejvýznamnější akce svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy, pražský veletrh Holiday World, který se poprvé konal v Letňanech. České dědictví UNESCO se stalo dokonce partnerem tohoto veletrhu a bylo „vidět“ doslova na každém kroku – logo ČDU se stalo kromě jiného součástí informačního systému. Právě zde jsme také předávali ceny vylosovaným šťastlivcům loňského kola cestovatelské soutěže. Výherci si odnesli například víkendový pobyt do hotelu Malvázia ve slovenských Malých Karpatech, užijí si i barokní pobyt na zámku ve Žďáru nad Sázavou či víkend v zámeckých apartmánech v Litomyšli. Vylosovaní z bonusového slosování – tedy ti, kteří alespoň jedinkrát překročili Česko-slovenskou hranici - si odnesli tablet a mobilní telefon.

Velmi oblíbený je i veletrh Dovolená v Ostravě a Infotour a cykloturistika v Hradci Králové.

Od jara začíná seriál outdoorových prezentačních aktivit. Stánek České inspirace zahájí své putování v Litomyšli na Zahájení 9. litomyšlské lázeňské sezóny a ukončí jej až na Martina v Hradci Králové. 

Ing. Michaela Severová
vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu MěÚ Litomyšl

datum zveřejnění: 26. 02. 2020
datum aktualizace: 16. 03. 2020
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Veletrhy cestovního ruchu cítíme jako příležitost

obrázek k aktualitě Veletrhy cestovního ruchu cítíme jako příležitost

obrázek k aktualitě Veletrhy cestovního ruchu cítíme jako příležitost

obrázek k aktualitě Veletrhy cestovního ruchu cítíme jako příležitost

obrázek k aktualitě Veletrhy cestovního ruchu cítíme jako příležitost


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty