Litomysl Město pro lidi

Rozpočet města pro rok 2020

Schválená verze rozpočtu města pro rok 2020 počítá s příjmem 287 milionů korun a výdaji ve výši 311 milionů. Rozdíl mezi příjmy a výdaji pokryje zůstatek, který má město na bankovních účtech, jenž tvoří peníze z loni nerealizovaných projektů nebo neočekávané příjmy.

Strana výdajů rozpočtu obsahuje i naspořenou částku 28 milionů korun, které chce město použít na výstavbu nového domova pro seniory. Tyto finance jsou určeny výhradně na tento záměr. Vedení města chce každý rok ušetřit co nejvíce peněz, aby částka postupně narůstala. V současné době se náklady na výstavbu nového domova pro seniory odhadují na 220 milionů Kč a zastupitelé budou řešit, zda město bude i nadále žádat o dotace, nebo zváží spoluúčast soukromého investora.

V rozpočtu se nově nepočítá s žádnými příjmy z úsekového měření. Ty chce vedení města, pokud to bude z ekonomických důvodů možné, přidat k již zmíněným 28 milionům na výstavbu domova pro seniory.

Ve schválené verzi rozpočtu nejsou započítány všechny investiční akce, na které jsme dostali dotaci, například se jedná o rozšíření sběrného dvora a výstavbu sociálního bydlení. Ty do rozpočtu přidáme v jeho prvních úpravách. Samozřejmě počítáme s tím, že další miliony korun dáme do oprav majetku, protože ty musí pokračovat. Stejně tak počítáme s investicemi do našich škol a školek. V posledních letech město dalo do podpory vzdělávání přes 60 milionů korun, patří sem rekonstrukce škol, školek, budování nových tříd a jejich vybavení. V tom samozřejmě budeme také pokračovat,“ uvedl k rozpočtu místostarosta Radomil Kašpar.

Více informací k rozpočtu najdete ZDE.


datum zveřejnění: 08. 01. 2020
datum aktualizace: 16. 03. 2020
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Rozpočet města pro rok 2020


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty