Litomysl Město pro lidi

Změny v Evropském školicím centru

Po dvaceti letech skončila spolupráce města Litomyšle a YMCA Europe na provozování Evropského školicího centra. To od ledna 2020 spravuje pouze město, k „rozvodu z rozumu“ došlo kvůli vzájemné snaze o hledání úspor i faktu, že YMCA Europe hledá další místa, která by mohla sloužit k setkávání mládeže.

YMCA Europe se významný způsobem zasloužila o záchranu a rekonstrukci zámeckého pivovaru. Ze svého rozpočtu městu za dvacet let pomohla nejenom s opravou historicky cenné budovy, ale také vkladem téměř 12 milionů korun na první fázi oprav a příspěvku na založení obecně prospěšné společnosti EŠC. Celkem město a YMCA na opravy daly přes 50 milionů korun, díky kterým se z nevyužívaných prostor stalo moderně vybavené kongresové a ubytovací centrum, které každoročně hostilo významné konference a semináře.

Město Litomyšl vrátí křesťanskému sdružení mladých lidí milion korun, který YMCA Europe původně dala jako vklad do EŠC. Tyto peníze spolek použije na financování aktivit pro rozvoj občanské společnosti v dalších částech světa. YMCA Europe bude i nadále využívat prostory Evropského školicího centra pro své aktivity, které se budou konat v ČR.


datum zveřejnění: 08. 01. 2020
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Změny v Evropském školicím centru


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty