Litomysl Město pro lidi

Soutěž na podporu údržby zeleně – druhé kolo

V letošním roce bylo vyhlášeno druhé kolo soutěže na podporu údržby zeleně, jejímž hlavním cílem je ocenit práci obyvatel města, kteří nezištně pečují o zeleň nacházející se na městských pozemcích. Do soutěže byly v letošním roce přihlášeny tři příspěvky.

První příspěvek byl od obyvatel domu čp. 812 na ul. 9. května, kteří pečují o okolí bytového domu. Obyvatelé domu sekají trávu, zastřihují keře, pěstují květiny u domu a mnoho dalšího. Druhý příspěvek byl od paní, která před domem na ul. J. Matičky místo nevzhledné plochy vysázela záhon s trvalkami a keři, o který má chuť se i nadále starat. Třetí příspěvek byl od paní z ulice Na Řetízku, která v minulých letech vysázela pás keřů, o které stále pečuje.

Příspěvky vyhodnotila Komise pro životní prostředí. Jako v minulém roce každý člen jednotlivým soutěžním příspěvkům přidělil body. Po sečtení bodů vyšly následující výsledky. Na 1. místě se umístila výsadba na ul. J. Matičky, 2. místo získala péče o okolí bytového domu čp. 812 na ul. 9. května a na 3. místě se umístila výsadba a následná péče na ul. Na Řetízku.
Všem zúčastněným děkujeme za práci, pomoc a starost o pozemky v majetku města Litomyšl. Velmi si vážíme, že svůj volný čas věnujete práci pro naše město. Budeme rádi, pokud váš zájem o veřejné dění přetrvá i nadále.

Ing. Barbora Doupalová
správkyně městské zeleně

datum zveřejnění: 08. 01. 2020
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty