Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Centrum sociální pomoci má nové auto a kotelnu

V Centru sociální pomoci (CSP) mají důvod k radosti. Od listopadu mají dispozici nové auto, kterým mohou snadněji přepravovat klienty. Vůz je uzpůsobený pro přepravu vozíčkáře a současně se do něj může posadit osoba s horší pohyblivostí, pro kterou se dá sedačka dostat až téměř k chodníku.

Na klienty centra tedy čeká vyšší komfort při cestě a zaměstnankyně se tolik nenadřou. „Práce zaměstnankyň CSP je tvrdá, těžká a psychicky náročná, takže pokud jim můžeme nějak za město pomoci, rádi to uděláme. V minulosti jsme nákupem auta prostřednictvím nadačního fondu podpořili místní charitu, teď dostali nové auto v centru sociální pomoci,“ řekl k pořízení vozu místostarosta Radomil Kašpar.

Město zároveň před zimou nechalo kompletně zrekonstruovat kotelnu. Na auto a vybavení kotelny šlo z městského rozpočtu přes 1,5 milionu Kč. Na základě květnového evakuačního cvičení a vyhodnocení výsledků také došlo k zavedení dalších novinek v CSP. Na protilehlé Lidické ulici byl na doporučení hasičů vyznačen zákaz zastavení, aby parkující auta nebránila vjezdu velké cisterny do areálu domova pro seniory. Ve spolupráci s hasiči také v CSP vybrali nové evakuační matrace, celkem jich k dispozici mají 75. „Díky tomu má každý klient speciální matraci, na níž ho v případě potřeby personál s hasiči mohou dostat do bezpečí,“ uvedla ředitelka CSP Alena Fiedlerová.


datum zveřejnění: 6. 11. 2019
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Centrum sociální pomoci má nové auto a kotelnu

obrázek k aktualitě Centrum sociální pomoci má nové auto a kotelnu

obrázek k aktualitě Centrum sociální pomoci má nové auto a kotelnu


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty