Litomysl Město pro lidi

Nová vyhláška zakazuje kouření u škol

Hloučky šlukujících studentů před střední zahradnickou a technickou školou budou brzy minulostí. Zastupitelé v září schválili vyhlášku o zákazu kouření a používání elektronických cigaret v okolí II. a III. ZŠ a této střední školy. Vedly je k tomu dlouhodobé stížnosti rodičů a ředitelů.

Ti poukazovali na to, že malí školáci cestou do vyučování prochází kolem desítek mladých kuřáků. Kromě obav o zdraví žáků je zákaz motivován i tím, aby malé děti neměly na očích cestou do školy kuřáky a nesnažily se je napodobovat.

Kouření je samozřejmě dlouhodobě zakázáno v prostorách škol. Vyhláška nově stanovuje zákaz kouření klasických i elektronických cigaret na ulici T. G. Masaryka v části, kde se nachází střední zahradnická a technická škola, dále pak v prostoru mezi školou a budovou sportovní haly a III. ZŠ. Kouřit se nesmí ani v prostoru před školní jídelnou.

Strážníci městské policie začali na konci září v rámci pravidelných pochůzek s varováním studentů. Přistiženým kuřákům hrozí pokuta ve výši několika tisíc Kč. „Jde jen o to, aby studenti nekouřili pod nos malým dětem, které jdou do školy. V rámci hlídek se na lokalitu zaměříme ve vytipované časy. Ještě před tím, než začala vyhláška platit, jsme kuřáky v dané lokalitě informovali o nadcházející změně a rozhodně nebudeme za první přestupky dávat pokuty v nejvyšší sazbě. Opatření má mít výchovný charakter a budeme samozřejmě také řešit, zda jsou přistižení kuřáci plnoletí,“ vysvětluje praktický dopad vyhlášky velitel Městské policie Litomyšl Libor Marek. 


datum zveřejnění: 02. 10. 2019
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

Ilustrační foto: Ray Reyes, Unsplash.com


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty