Litomysl Město pro lidi

Toulovcovy prázdninové pátky pomáhají dětem

Již od roku 1998 se v Litomyšli každý pátek o prázdninách bavíme a od roku 2001 tím zároveň pomáháme i znevýhodněným či postiženým dětem. To je hlavním motem známé celostátní sbírky Pomozte dětem, kterou spravuje Nadace rozvoje občanské společnosti – bavte se a pomáhejte dětem!

Také v rámci letošního jednadvacátého ročníku Toulovcových prázdninových pátků jste házeli do kasičky kuřátka Pomocníčka drobné i větší peníze. Letos bylo během devíti prázdninových pátků vybráno úctyhodných 46 878 Kč. Celkem máme za sebou již neuvěřitelných 184 Pátků, během kterých bylo vybráno více než 740 tisíc Kč! Děkujeme vám, že jste ochotni pomáhat těm, kteří se nemají tak dobře jako my! 

Nadace rozvoje občanské společnosti rozděluje každoročně výtěžek sbírky v rámci veřejného výběrového řízení. Peníze jsou určeny pro neziskové organizace poskytující různé druhy služeb a pomocí dětem do 18 let, žijícím v České republice.

Pravidla a podmínky přidělování dotací naleznete na www.pomoztedetem.cz. 

Věříme, že jste si letošní léto na Špitálku užili a již teď se na vás těšíme na viděnou první pátek o prázdninách 2020, kdy budeme slavit již 22. ročník tohoto celoprázdninového maratónu pohádek, koncertů a dobré nálady.

Ing. Michaela Severová
vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu

datum zveřejnění: 02. 10. 2019
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Toulovcovy prázdninové pátky pomáhají dětem


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty