Litomysl Město pro lidi záložky a sdílení

Festival outdoorových filmů v Kotelně již podesáté!

Od 3. do 5. listopadu bude Music Club Kotelna patřit projekcím Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Stejně jako v minulých letech zahájíme besedou. Tentokrát bude Kateřina Plíhalová vypravovat "o vycházce" mezi Mexikem a Kanadou.

V letošním roce zavítá do Litomyšle soutěžní putovní přehlídka Mezinárodní festival outdoorových filmů již podesáté. Od 3. do 5. listopadu bude v Music Clubu Kotelna představeno celkem 38 soutěžních filmů z celkových 83, které byly do soutěže zařazeny. Litomyšl tak bude jedním z více než šedesáti míst v České a Slovenské republice, která letošní ročník festivalu hostí.

Stalo se již tradicí, že litomyšlské zastavení bývá odstartováno besedou. Ani letos tomu nebude jinak. Kateřina Plíhalová bude v neděli 3. listopadu od 14.00 hodin vyprávět, nadneseně řečeno, o vycházce mezi Mexikem a Kanadou. Trasu dlouhou 4.260 km šla 5 měsíců. Jak s touto krásou naložila? Přijďte si poslechnout!
Připomeňme, že festival má čtyři soutěžní kategorie: dobrodružný a extrémní sportovní film, horský a horolezecký film, dobrodružný vodní sportovní film a poslední kategorií je cestopisný film. V Litomyšli uvidíme dokonce jednu světovou premiéru – je to film V objatí obra – příběh dobrodruhů, které naplňuje překonávání překážek nejen v životě, ale hlavně na nebezpečných skalách. Zajímá vás divoký závod pilota dronu a sjezdového lyžaře? Myslíte, že je možné vylézt na 6.000 metů vysoký vrchol od hladiny moře za jeden den? Chcete se vydat po stopách pašeráků a pytláků, případně „zažít“ parkur v horách a na starých indických ruinách? Chcete vědět, proč se skialpinisté dobrovolně vydávají do míst, kde trpí psychicky i fyzicky? Rádi byste viděli film Éra Adama Ondry, který představuje nový potenciál v lezení, ale třeba i povídání světoznámého speleologa Marka Audyho, kterého přímo v prostředí jeskyně v Moravském krasu vyzpovídala Lucie Výborná? Žádný problém – stačí jen přijít do Music Clubu Kotelna! Projekce začínají v neděli 3. listopadu. V 16.00 bude začínat první filmový blok, další vždy v 18.00 a 20.00 hodin. Stejná dramaturgie nás čeká i v pondělí 4. a v úterý 5. listopadu. Vstupenky vás vyjdou na téměř symbolických 50 Kč a bude možné je zakoupit i v předprodeji v Knihkupectví Paseka.
Festival pořádá Music Club Kotelna ve spolupráci s městem Litomyšl a za finanční podpory města Litomyšl a Pardubického kraje. Program a seznam filmů naleznete na www.outdoorfilms.cz/films/.

Ing. Michaela Severová
vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu MěÚ Litomyšl

datum zveřejnění: 25. 09. 2019
datum aktualizace: 02. 10. 2019
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Festival outdoorových filmů v Kotelně již podesáté!


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty