Litomysl Město pro lidi

Litomyšl je 10. nejlepším místem pro život

Litomyšl je podle projektu Obce v datech 10. nejlepším místem pro život v ČR a nejlépe umístěným městem v Pardubickém kraji! Oproti minulému roku jsme si polepšili o dvě místa. Souhlasíte s průzkumem? Co se Vám na životě v Litomyšli líbí? A co byste chtěli změnit? Dejte nám to vědět.

Své nápady a tipy na zlepšení života v Litomyšli můžete poslat například do Starostovy odpovědny.

Úspěch Litomyšle v Indexu kvality života mne velice těší. Důležité ale je, aby to tak cítili hlavně sami Litomyšlané. Život v našem městě je hodně založený na aktivitě obyvatel a vzájemné spolupráci. Máme zde řadu šikovných a činorodých lidí, kteří se hodně zajímají o dění ve městě a sami výrazně přispívají k tomu, jak město funguje. Jsem si jistý, že se řada občanů ráda podívá na podrobné statistiky a porovná si je s vlastním názorem a každodenní realitou. Doufám, že letošní úspěch není naším stropem a díky podnětům od občanů i odborníků se nám podaří kvalitu života v Litomyšli ještě pozvednout. I přes tento úspěch totiž máme stále co zlepšovat. Nikdy se nezavděčíme všem, ale myslím si, že život v Litomyšli je velmi příjemný a v mnohém srovnatelný se životem v podobných městech v demokraciích, které nebyly přerušeny léty totality. Neustále se snažíme drobnými i velkými investičními projekty město rozvíjet a jsem moc rád, že třicet let porevolučního vývoje ukazuje, že snaha všech, co se na rozvoji Litomyšle podíleli, není marná,“ řekl k umístění Litomyšle starosta Daniel Brýdl.

Více informací o projektu Obce v datech najdete na webu obcevdatech.cz, podrobné statistiky pro Litomyšl najdete v tomto odkazu.


datum zveřejnění: 13. 08. 2019
datum aktualizace: 09. 09. 2019
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Litomyšl je 10. nejlepším místem pro život


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty