Litomysl Město pro lidi

Více defibrilátorů v ulicích pro bezpečnější město

V horkých letních dnech je lidské tělo vystaveno velké zátěži, to se obzvlášť týká nemocných, těhotných, dětí a seniorů. V případě kolapsu mohou rozhodovat minuty, proto město v uplynulých letech pořídilo tři defibrilátory, které jsou umístěny na strategických místech v Litomyšli.

Jeden najdete na zimním stadionu. Druhý je připravený k použití v krytém bazénu a na plovárně, kde se přenáší podle potřeby a počasí. I v tomto případě je proškolenému personálu k dispozici v místě s velkou návštěvností. Jenom plovárnu minulý rok navštívilo přes 40 tisíc hostů. Třetím městským defibrilátorem disponují profesionální hasiči z jednotky JPO I, kteří jej v praxi již úspěšně vyzkoušeli a zachránili jím život jednomu z občanů.

V současné době se připravuje nákup čtvrtého defibrilátoru do služebny městské policie, která je díky svému umístění uprostřed Smetanova náměstí další vhodnou lokalitou. Nákup tohoto zařízení má zvýšit bezpečnost ve městě, i tak ale, prosíme, v případě obtíží volejte ihned linku 112. Zdravotníci, policisté a hasiči jsou v případě potřeby na místě za několik minut.

Vedení města zároveň děkuje občanům za aktivitu a upozornění na to, že Litomyšl neměla veřejné defibrilátory uvedeny v mobilní aplikaci Záchranka a na webu záchrankaapp.cz. Na základě zpětné vazby došlo k aktualizaci dat, připravují se i cedule, které ve výše zmíněných lokalitách upozorní na umístění defibrilátorů. Doufejme, že nebudou v praxi nikdy potřeba a využívat se budou jen při nácviku první pomoci.

Své další tipy na zlepšení situace ve městě nám můžete poslat například do do Starostovy odpovědny.

 

* aktualizace: v původním textu bylo nesprávně uvedeno, že defibrilátor má jednotka JPO II, ve skutečnosti jím disponují zdejší profesionální hasiči z jednotky JPO I. Omlouváme se za chybu.


datum zveřejnění: 02. 07. 2019
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Více defibrilátorů v ulicích pro bezpečnější město


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty