Litomysl Město pro lidi

Litomyšl má další místa přátelská rodině

Letošní ročník kampaně Litomyšl přátelská rodině je u konce. Ocenění pro veřejná místa nabízející potřebné vybavení a komfort pro rodiny s malými dětmi - například bezbariérový přístup, prostor pro kočárek, přebalovací pult a další - získalo celkem jedenáct uchazečů.

Jmenovitě Restaurace U Kolji, Rodinné centrum Litomyšl, Školamyšl, Sportovní areál, sauna a adventure golf za sokolovnou, Naděje, Sbor Církve bratrské Litomyšl, Středisko volného času Litomyšl, Komuniké, restaurace Rettigovka, Veselka, Městská galerie Litomyšl a Ella Litomyšl.

Mám velkou radost, že se v letošním roce rozrostl počet míst přátelských rodinám s dětmi o novou organizaci Ella Litomyšl. Zároveň mě potěšilo, že organizace, kterým certifikát již vypršel, si obhájily opětovné přidělení na další roky. Velkou zkušeností pro žáky I. ZŠ jsou i přípravy a vyhlášení kampaně. Žáci vytipovali organizace, které nabízejí své služby pro rodiny s dětmi, a napsali článek do Lilie. V praxi si vyzkoušeli informování veřejnosti a objasnění kampaně Litomyšl přátelská rodině veřejnosti,“ sdělila k letošnímu ročníku radní Petra Benešová.


datum zveřejnění: 02. 07. 2019
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Litomyšl má další místa přátelská rodině


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty