Litomysl Město pro lidi

Tržnice v podloubí zůstane, zvažuje se rozšíření

Radnice v minulých týdnech zvažovala, zda prodej přímo před budovou městské policie nepřesune jinam kvůli tomu, že město od ostatních majitelů nemovitostí na náměstí vyžaduje, aby se prodej v podloubí vztahoval k prodávanému sortimentu v budově. Nakonec se ukázalo, že prodejci o své oblíbené místo nepřijdou.

Na základě zpětné vazby od občanů, kteří tamní prodej chtějí zachovat, radnice prověřovala možnosti, aby byli prodejci i občané spokojení, a přitom nedocházelo k porušování pravidel. Město nakoupí tři pevné stoly, které budou moci prodejci využívat od jara do podzimu jako oficiální tržní místo v souladu s platným řádem. Ten totiž předepisuje jiná pravidla pro „předsunuté prodejní místo“, tedy sortiment dané prodejny vystavený na podsíni, a jiná pro „tržní místo“, což je případ prodeje před služebnou městské policie, kde bude prodej zachován.

Pokud máte jiný názor a sezónní tržnici byste raději viděli v jiném místě, dejte nám vědět svůj názor či nápad, kde trvalou městskou tržnici zřídit.

V současné době se také připravuje nový tržní řád, který bude řešit zejména prodej zboží v podloubí a pravidla pro vystavování v podsíních.


datum zveřejnění: 02. 07. 2019
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Tržnice v podloubí zůstane,  zvažuje se rozšíření


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty