Litomysl Město pro lidi

Ke zdražení vstupného na plovárnu

Vedení města v uplynulých týdnech dostalo řadu reakcí na zdražení vstupného na plovárnu. „Chápu, že se lidem zdražení nelíbí, ale došlo k němu po osmi letech, protože se zvedá cena provozu, energií a dalších nákladů. Pevně věřím, že Litomyšlané na plovárnu nezanevřou,“ uvedl starosta Daniel Brýdl.

Změna fungování permanentek se setkala také s nevolí části návštěvníků. Nově si lze koupit 10 až 50bodovou, případně neomezenou, jejíž cena musí být logicky vyšší než 50bodová. Této nabídky i letos využila řada častých návštěvníků, které pak vstup při 60 návštěvách za sezonu stojí 50 korun. Novinkou je i dětská neomezená permanentka. Se zdražením cen samozřejmě došlo i k investicím do plovárny. Za dva miliony korun byla za tribunou vybudována ocelová konstrukce, na které jsou instalovány nové solární panely pro ohřev vody. Díky nim budou mít návštěvníci teplejší vodu v bazénech, protože si na ni v minulých letech část z nich stěžovala. V současné době se také řeší zavedení slevy pro děti po 16. hodině.

Fanoušci večerního koupání se i letos mohou těšit na svou oblíbenou kratochvíli. Návštěvníci o něm dostanou informaci v daný den přímo na koupališti do 16 hodin, večerní otevření veřejnosti je podmíněno vhodným počasím. Aktuální informace o provozu koupaliště budou uvedeny na internetové stránce plovárny.


datum zveřejnění: 02. 07. 2019
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

Ilustrační foto: Jong Marshes, Unsplash.com


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty