Litomysl Město pro lidi

Začala rekonstrukce strojovny zimního stadionu

V květnu se začalo s rekonstrukcí strojírny zimního stadionu. Projekt za 11,5 milionu korun má vyřešit neekologický provoz tohoto zařízení. Zastaralá technologie chlazení byla pro dnešní dobu neefektivní a bylo nutné do ní používat velké množství nebezpečného čpavku jako chladiva.

Díky kompletní rekonstrukci vybavení a stavebním úpravám dojde k výraznému snížení amoniaku, z bezmála půl tuny na maximálně 100 kilogramů. Tím dojde nejenom k efektivnějšímu provozu, ale hlavně eliminaci případného rizika pro občany a životní prostředí. Fungování strojovny bude také tišší díky odhlučnění. V rámci modernizace dojde k celkové rekonstrukci technologického vybavení výroby ledu ve strojovně chlazení včetně souvisejících stavebních úprav, to se ovšem netýká rekonstrukce ledové plochy zimního stadionu, mantinelů, osvětlení plochy a tribun a podobně, protože tato část byla zrekonstruována již v předchozích letech v rámci jiného projektu.

Státní fond životního prostředí poskytne na projekt dotaci ve výši 3,14 milionu korun, dělníci by vše měli stihnout dokončit do konce srpna letošního roku.


datum zveřejnění: 05. 06. 2019
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Začala rekonstrukce strojovny zimního stadionu


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty