Litomysl Město pro lidi záložky a sdílení

Na začátku června se veřejnosti otevřela plovárna

Pomalu se blíží prázdniny a horké letní dny už jsou tady. Městská plovárna se proto 2. června otevřela veřejnosti. I letos na návštěvníky čeká několik novinek. Ta první se týká úpravy ceníku, k níž došlo po osmi letech. Nové jednorázové vstupné pro dospělého je zhruba o pětinu dražší.

Kromě změny cen došlo i k úpravě fungování sezonních permanentek. Zájemci mohou nově koupit 10 až 50bodovou i neomezenou čipovou kartu. Novinkou je také zavedení rodinného vstupného. Pozitivní změnou jsou stavební úpravy za dva miliony korun, které zajistí vyšší komfort pro návštěvníky. „V prostoru za tribunou byla vybudována ocelová konstrukce, na které jsou instalovány nové solární panely pro ohřev vody. Díky nim budeme schopni udržet vyšší teplotní standard vody v bazénech, než tomu bylo doposud,“ informuje o novince Pavel Münster, vedoucí městského bazénu a plovárny.

Fanoušci večerního koupání se i letos mohou těšit na svou oblíbenou kratochvíli. Návštěvníci o něm dostanou informaci v daný den přímo na koupališti do 16 hodin, večerní otevření veřejnosti je podmíněno vhodným počasím. Aktuální informace o provozu koupaliště budou uvedeny na internetové stránce plovárny. 

Vedení města doufá, že se letošní sezona vyrovná té loňské, kdy na plovárnu přišlo přes 45 tisíc návštěvníků. Díky teplému létu mohlo být otevřeno až do 21. září.

Aktuální informace a ceník najdete na webu plovárny.


datum zveřejnění: 05. 06. 2019
datum aktualizace: 07. 06. 2019
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

Foto: www.bazen-litomysl.cz


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty