Litomysl Město pro lidi

Opravy škol a školek přes prázdniny

Pomalu se blíží konec školního roku. Zatímco děti budou odpočívat při prázdninovém dovádění venku, v budovách škol bude panovat čirý ruch. Jako každý rok, i letos město plánuje na červenec a srpen dílčí opravy tříd, chodeb a dalších prostor, které jsou přes školní rok plné dětí.

Na tyto práce poputuje přes milion korun a za tuto částku se chystají výměny světel, opravy a malování stěn ve třídách či nátěry fasády. Kromě těchto menších akcí budou řemeslníci pilně pracovat i na třech dalších velkých projektech. Tím prvním je přístavba II. ZŠ, jedna z největších investic pro letošní rok, která se dokončí na konci června. Pro školáky tam vznikají odborné učebny pro výuku cizích jazyků, práci s digitálními technologiemi a nová kuchyň, kde se děti budou učit základům vaření. Otevřít se mají na začátku příštího školního roku. Přístavba včetně vnitřního vybavení bude stát 25 milionů Kč, městu se však podařilo sehnat dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši 15,5 milionu korun.

Současně se pracuje na rozšíření kapacit II. MŠ na ulici 17. listopadu, kde v bývalých prostorech Domu dětí a mládeže Litomyšl vznikají dvě nové třídy. Stavebními úpravami dojde k navýšení kapacity o 59 míst. Město to bude stát zhruba 15,5 milionu korun. Rekonstrukce by měla skončit letos na podzim. V budově III. MŠ by přes prázdniny mělo dojít k rekonstrukci sociálních zařízení a menším stavebním úpravám za dva miliony korun.

Kvůli rekonstrukci bude II. MŠ přes letní prázdniny dočasně uzavřena. Provoz bude zajišťovat III. MŠ, kam v době stavebních prací zamíří pedagogický sbor uzavřené školky. Přes prázdniny opět dojde ke střídání školek v letním režimu, na který jsou rodiče zvyklí. Jedinou výjimku tvoří již zmíněná uzavírka II. MŠ. Ta se pro děti otevře až na začátku příštího školního roku. Vedení města děkuje rodičům za pochopení a věří, že nové prostory se budou líbit jim i jejich dětem.

Otevírací doba školek přes letní prázdniny:

  • I. MŠ Zámecká bude otevřena od 1. do 19. července a od 26. do 30. srpna.
  • Budova II. MŠ 17. listopadu bude celé prázdniny kvůli rekonstrukci uzavřena. Od 12. do 30. srpna bude provoz dočasně v III. MŠ.
  • III. MŠ Lidická bude otevřena od 22. července do 30. srpna


datum zveřejnění: 05. 06. 2019
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Opravy škol a školek přes prázdniny


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty