Litomysl Město pro lidi záložky a sdílení

Budeme mít hřiště na discgolf?

Nabídka sportovního vyžití je ve městě poměrně obsáhlá, ale vždy jde situaci vylepšit. V příštím roce bychom se tak mohli dočkat hřiště na discgolf. Tento rekreační sport je velice oblíbený a vhodný pro hráče všeho věku. Jeho pravidla jsou jednoduchá – dostat létající talíř do koše na co nejmenší počet hodů.

Hřiště by mohlo vyrůst v Parku mladých, který má dostatek volné plochy, nachází se uprostřed zástavby a poblíž základních škol. Předběžně se počítá s instalací 9 košů, v současné době město řeší, zda by se na projekt daly sehnat finance z dotace Pardubického kraje. Zvažuje se také možnost půjčování létajících talířů a další detaily.

Vybudování hřiště bude stát zhruba 300 tisíc korun a město nabízí místním podnikatelům možnost finančně přispět a „adoptovat“ některý z košů. Stavební úpravy v parku budou minimální, kromě vztyčení terčů a drobných stavebních úprav nedojde k žádným zásadním zásahům do této zelené plochy. Po vybudování by hřiště mohly zdarma navštěvovat nejenom školy, ale ve volném čase i všichni Litomyšlané.


datum zveřejnění: 05. 06. 2019
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

Ilustrační foto: Josh Rocklage, Unsplash.com


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty