Litomysl Moderní historické město záložky a sdílení

Den otevřených dveří v Litomyšlské nemocnici

Všech pět pracovišť Nemocnice Pardubického kraje, tedy Pardubická, Chrudimská, Svitavská, Orlickoústecká i Litomyšlská nemocnice, otevře v pátek 31. května 2019 od 9 do 12 hodin dveře veřejnosti i školákům. Akce se koná při příležitosti Dne Pardubického kraje, který se uskuteční taktéž 31. května.

Jednotlivé nemocnice nabídnou návštěvníkům pestrý program zahrnující preventivní vyšetření, prohlídky oddělení nebo edukativní stanoviště pro žáky a studenty.

„Stejně důležitým posláním nemocnice je vedle léčby i osvěta. Cílem Dne otevřených dveří, který se vůbec poprvé koná ve všech pěti nemocnicích v jeden den, je tedy nabídnout širokému spektru veřejnosti především informace o prevenci a o tom, jak správně pečovat o své zdraví,“ řekl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.

„Ve spojení dvou tradičních akcí – Dne Pardubického kraje a Dne otevřených dveří v Nemocnici Pardubického kraje shledávám jistou paralelu s propojováním našich nemocnic,“ řekl krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr a připomněl tak fúzi 5 samostatných nemocnic působících v našem kraji v jednu organizaci. „Jsem tedy přesvědčen, že také spojení těchto dvou událostí v jednu bude neméně prospěšné díky nabídce v celém území kraje,“ dodal radní Valtr.

Na návštěvníky Litomyšlské nemocnice budou v rámci Dne otevřených dveří čekat prohlídky oddělení, a to například chirurgického, gynekologického, očního, interního a dalších. Kromě toho bude připraven také zdravotní program v podobě měření nitroočního tlaku nebo hladiny krevního cukru a chybět nebude ani doprovodný program.

Mgr. Karolína Frýdová
Oddělení komunikace a marketingu NPK

datum zveřejnění: 29. 5. 2019
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Den otevřených dveří v Litomyšlské nemocnici

    Program (formát pdf, velikost 1,39 MB)


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty