Litomysl Město pro lidi

Špičky české architektury řešily rozvoj města

Zdeňka Vydrová, Josef Pleskot, Aleš Burian a Zdeněk Sendler. Tyto významné postavy české architektury se 30. dubna zúčastnily akce Den v Litomyšli s architekty aneb Jak dál ve výstavbě a rozvoji města, jejímž cílem bylo s odborníky, politiky a úředníky diskutovat nad budoucností města.

Ráno nejprve členové skupiny osobně navštívili místa, kde se mají realizovat následující projekty: parkování u nemocnice; regulace Loučné v ulici Partyzánská; parkování před sportovním areálem; napojení D35 na Českou Třebovou; bytová výstavba na ulici Havlíčkova; řešení území okolo Perštýna; zklidnění náměstí; parkoviště pod zámkem; parkování na TGM, přechod přes I/35, nový nadchod; parkování na průtahu I/35; dětský pavilon na zámeckém návrší; zeleň v podnikatelské zóně; nová výstavba Na Lánech a na Husovce a klidové městské zóny.

Odpoledne se pak skupina sešla v zasedací místnosti městského úřadu, kde u projektoru podrobně studovala plány a výkresy. Největší debata byla o parkování na průtahu města a plánované výstavbě rodinných domů. „Od kapacit v oblasti architektury jsme dostali několik tipů, připomínek a rad k našim připravovaným projektům, na které budeme reagovat. Hostům velice děkuji za zpětnou vazbu a doufám, že se někdy v Litomyšli při podobném setkání sejdeme,“ hodnotí schůzku starosta Daniel Brýdl.


datum zveřejnění: 03. 05. 2019
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Špičky české architektury řešily rozvoj města


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty