Litomysl Město pro lidi záložky a sdílení

Město zainvestuje nové stavební parcely

Nedostatek bydlení, zejména pro mladé rodiny, je jedním z témat, kterým se zastupitelé zavázali v programovém prohlášení zabývat. Město proto stejně jako v minulých letech připravuje několik projektů na podporu výstavby. Hlavní lokalitou, kam by se Litomyšl měla v příštích letech rozrůstat, jsou Lány.

V části od silnice směrem k židovskému hřbitovu se v první fázi počítá s vybudováním komunikace a zasíťováním dvaceti menších parcel, které mají být v horizontu jednoho roku až dvou let připravené ke stavbě. V současné době se jedná s majiteli o případném vykoupení dalších pozemků v této oblasti, kde by mohly vyrůst desítky dalších domů.

Zároveň s tímto projektem se připravuje zainvestování dalších dvaceti parcel v Husově čtvrti, i zde by mělo být vše pro zájemce připraveno během jednoho roku až dvou let. Ve spolupráci s developerem je do budoucna také možná výstavba nových bytových domů naproti nemocnici, kde by mohly vyrůst tři další objekty s odhadovanou kapacitou 45 bytů. Parcely je také možné vybudovat při další fázi zainvestování pozemků v lokalitě Na Prokopu.

Výstavbu bytových domů v několika lokalitách na soukromých pozemcích plánují další soukromí investoři.


datum zveřejnění: 03. 05. 2019
datum aktualizace: 07. 06. 2019
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Město zainvestuje nové stavební parcely


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty