Litomysl Město pro lidi

Spuštění úsekového měření na Zahájské se blíží

Řidiči, nohu z plynu! Úsekové měření, po kterém volali obyvatelé Zahájské ulice, bude v ostrém provozu přibližně na přelomu dubna a května. Na začátku dubna má dojít k instalaci potřebného zařízení a jeho kalibraci, následovat pak bude zkušební provoz.

Dopravní komise v lednu doporučila, aby v Zahájské ulici byla radary měřena rychlost 50 kilometrů v hodině, ale bylo zároveň zachováno i snížení rychlosti na 30 kilometrů v hodině. V praxi to znamená, že ve směru do centra bude od začátku města měřena padesátka a na tento úsek naváže část s omezením maximální rychlosti na 30 kilometrů v hodině, ta už ale nebude hlídána radary úsekového měření.

Zahájská ulice se stává již čtvrtou lokalitou v Litomyšli, kde řidiče kontroluje úsekové měření. Již dva roky toto opatření platí na ulicích T. G. Masaryka, J. E. Purkyně a Moravská. Vedení města přistoupilo k instalaci úsekového měření v této ulici kvůli obavám obyvatel, kteří se bojí rychle projíždějících vozidel.

Při zvyšování bezpečnosti v této lokalitě se však radnice nechce spoléhat pouze na radary, proto úředníci jednají s distributorem elektřiny ČEZ. Město se snaží o to, aby plánované rekonstrukce elektrického vedení ČEZ realizoval dříve. V současnosti se s nimi počítá na rok 2023. Jejich dřívější dokončení by městu umožnilo rekonstrukci vozovky a chodníků.

Pátou lokalitou s elektronickým monitorováním provozu se stane světelná křižovatka, kde se pomocí kamerového systému bude hlídat dodržování stání na červenou. „Řada z projíždějících aut totiž nedodržuje ani toto základní pravidlo. I tam by mělo být vše připraveno k ostrému startu na přelomu dubna a května. Věříme, že rozšíření úsekového měření zklidní dopravu v těchto částech města,“ říká místostarosta Radomil Kašpar. 


datum zveřejnění: 03. 04. 2019
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Spuštění úsekového měření  na Zahájské se blíží


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty