Litomysl Město pro lidi

Zvažují se úpravy hřiště u nábřeží

Od otevření Vodních valů uplynou letos v červnu již dva roky. Podle návštěvnosti se dá soudit, že se lokalita stala oblíbeným místem pro vycházky a trávení volného času. V březnu se setkali představitelé města a Nadace Proměny Karla Komárka, aby se společně poradili, jak lokalitu ještě více zatraktivnit.

Závěry ze schůzky zní jasně. Architekti Martin Rusina a Martin Frei se budou zabývat návrhem rodičů na úpravu svahu za brodem. V místě by mohl vzniknout přírodní prvek určený pro starší děti na lezení a překonávání překážek.

Do budoucna je možné, že v lokalitě vznikne workoutové stanoviště pro venkovní posilování, které Litomyšlané znají například z Černé hory. Dále se diskutovalo o možné instalaci dřevěných sedáků kolem řeky, architekti rovněž prověří možnost doplnění krátké skluzavky a drobné úpravy stávajících prvků.

„Ráda bych městu vyjádřila pochvalu za to, s jakou péči se stará o nábřeží řeky Loučné a o park u Smetanova domu. Bylo potěšující vidět, v jak výborném stavu se nachází. Ocenit bych chtěla především fakt, že dnes jsou nábřeží a park skutečně atraktivním místem pro své obyvatele. Vyzdvihnout bych chtěla také činnost správce parku pana Zdeňka Kocmana, který o místa pečuje velmi zodpovědně,“ uvedla v dopisu vedení města Jitka Přerovská, ředitelka Nadace Proměny Karla Komárka.


datum zveřejnění: 03. 04. 2019
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

obrázek k aktualitě Zvažují se úpravy hřiště u nábřeží


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty