Litomysl Město pro lidi

Vrací se kampaň Litomyšl přátelská rodině

V Litomyšli je hodně rodin s malými dětmi, které hledají přívětivé prostředí při trávení volného času. Proto se po dvou letech vrací kampaň Litomyšl přátelská rodině. Jejím cílem je ocenit veřejná místa, poskytující potřebné vybavení a služby pro návštěvníky s malými dětmi.

Mezi ně patří například bezbariérový přístup, prostor pro kočárek, přebalovací pult, dětská jídelní stolička, realizované aktivity a další. cVeřejná místa – jako jsou kavárny, restaurace, organizace nabízející služby pro rodiny s dětmi a podobná místa, která se chtějí do kampaně zapojit, musí do 15. května vyplnit přihlášku. Kde ji naleznou? Vytipovaným místům přímo poradí žáci ZŠ Zámecká, kde se projekt před časem zrodil. Přihláška se vyplňuje elektronicky na webu www.litomysl.cz, případně vám poradí Petra Benešová na e-mailu pbenesova@lit.cz. 

Přihlášená místa bude hodnotit komise složená ze zástupců Rodinného centra Litomyšl, Informačního centra Litomyšl, žáků ZŠ Zámecká a Komise pro rodinu, mládež a komunitní plánování. Vyhlášení spojené s předáváním certifikátů se bude konat 22. června 2019 při Starodávném jarmarku na Smetanově náměstí. „Letošní ročník je první, kdy přihlášení do kampaně probíhá elektronicky. Rádi bychom organizacím tímto způsobem zjednodušili proces získání certifikátu Místo přátelské rodině. Poprvé se budou také přihlašovat i organizace, kterým certifikát již vypršel. Opětovným vyplněním dotazníku potvrdí platnost poskytovaných služeb či realizovaných aktivit přizpůsobených rodinám s dětmi,“ vysvětluje Petra Benešová, vedoucí Rodinného centra Litomyšl.

V minulých letech ocenění získalo 17 organizací, dejte i vy o sobě vědět, že u vás jsou rodiny s dětmi vítanými hosty, a přihlaste se do kampaně Litomyšl přátelská rodině.

Přihlášku naleznete po kliknutí na tento odkaz.

Marika Rožková a Eva Flídrová
žákyně ZŠ Zámecká

datum zveřejnění: 02. 04. 2019
datum aktualizace: 12. 04. 2019
zveřejnil: Bc. Michele Vojáček 

Foto: Litomyšl přátelská rodině


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty